Trešdien, 7. decembrī, Nionā, Šveicē notika Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas grupu izlozes WU-17 un WU-19 izlasēm. Izlozes gaitā noskaidrojās arī Latvijas meiteņu izlašu nākamās pretinieces.

Kā zināms, 2023. gada WU-19 EČ kvalifikācijas B līgas pirmajā kārtā Latvijas jaunās futbolistes ieguva trešo vietu, vispirms piekāpjoties vienaudzēm no Albānijas (1:3), pēc tam sagraujot armēnietes (13:0) un visbeidzot sīvā cīņā atzīstot Rumānijas pārākumu (0:1). Kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā Latvijas izlase tika B līgā. No tās komandas sacenšas ne par vietu finālturnīrā, bet gan par tiesībām saņemt paaugstinājumu uz A līgu nākamajā gadā. Pats finālturnīrs notiks jūnijā Beļģijā.

Latvijas WU-19 izlase tika ielozēta B3 grupā kopā ar Ziemeļīriju, Kosovu un Kipru. Turnīrs notiks Ziemeļīrijā 2023. gadā no 3. līdz 11. aprīlim.

Savukārt Latvijas WU-17 izlase EČ kvalifikācijas pirmajā kārtā ieguva otro vietu, apspēlējot Azerbaidžānu (4:0) un zaudējot Slovākijai (0:6). Pēc šīs kārtas kļuva zināms, ka Latvija otrajā kārtā spēlēs B līgā. Tikmēr A līgas komandu konkurencē tiks noskaidrotas tās septiņas komandas, kas maijā piedalīsies Eiropas čempionāta finālturnīrā Igaunijā.

Latvija izlozes rezultātā nokļuva B6 grupā, kur samēros spēkus ar Ukrainu un Bulgāriju. Šīs grupas mini turnīrs notiks Bulgārijā 2023. gadā no 2. līdz 10. martam.

B līgas grupu uzvarētāji saņems paaugstinājumu uz A līgu nākamā gada kvalifikācijā.