Svētdien Salaspilī pirmās spēles aizvadīs Latvijas Jaunatnes čempionāta telpu futbolā dalībnieki, uzsākot sacensības, kas Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto turnīru klāstā iekļautas pirmoreiz.

Čempionāts risināsies U-19, U-17 un U-15 vecuma grupās, kur spēkiem mērosies telpu futbola virslīgas, 1. līgas un citu klubu struktūrā esošas jaunatnes komandas, kas komplektētas no attiecīgi 2004., 2006. un 2008. gadā dzimušiem, kā arī jaunākiem spēlētājiem.

U-15 vecuma grupa: SK "Vēsma"/"Vecumnieki", "RFS Academy" (divas komandas), Kuldīgas NSS

U-17 vecuma grupa: JDFS "Alberts", FK "Krāslava", Madonas BJSS

U-19 vecuma grupa: "Rēzekne"/"Ludza", SK "Amber Stars", FC "Talsi"

U-15 vecuma grupā komandas sacentīsies divos apļos, satiekoties trīs sabraukumos, U-17 konkurencē paredzēti trīs sabraukumi un trīs apļi, bet U-19 grupā – divi apļi divos sabraukumos.

Spēles paredzētas 4. decembrī Salaspils Sporta namā, 8. janvārī Salaspils Sporta namā un Madonas Sporta centrā, kā arī 19. februārī Salaspils Sporta namā.

Izveidotais valsts līmeņa čempionāts telpu futbolā jauniešiem, kāds iepriekš atsevišķās vecuma grupās vairākas sezonas tika organizēts Latvijas Telpu futbola asociācijas paspārnē, spēcinās Latvijas jaunatnes izlases nākotnes izaugsmi. Kā zināms, Latvija izvēlēta par vienu no mājiniecēm 2023. gada Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta kvalifikācijas pamatkārtas turnīriem, kas risināsies nākamā gada marta beigās. Latvijas jaunie telpu futbolisti kvalifikācijas pamatkārtā spēkosies vienā grupā ar Beļģiju, Somiju un Gruziju.

Kā ziņots, paralēli LFF reģionālo futbola centru paspārnē risināsies jaunatnes telpu futbola (vai futbolā telpās) čempionāti U-13, U-12 un U-11 vecuma grupās, kur sacentīsies attiecīgo reģionu telpu futbola, kā arī bērnu un jaunatnes klubu struktūrās esošas komandas, kas komplektētas no attiecīgi 2010., 2011. un 2012. gadā dzimušiem, kā arī jaunākiem spēlētājiem. Reģionālajiem centriem tiek dota iespēja organizēt sacensībās arī jaunākās vecuma grupās. Šie turnīri notiks tikai attiecīgo reģionu ietvaros bez valsts līmeņa finālsacensībām.