"Optibet" Virslīgas 2022. gada sezonā klubi par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētajā fondā iemaksājuši kopumā 658 000 EUR, kas pilnā apmērā tiek novirzīti atpakaļ klubos saskaņā ar vietējo jaunatnes spēlētāju izmantošanas rādītājiem. Salīdzinājumā ar 2021. gadu fonda kopējais apjoms ir dubultojies.

Jau vairākas sezonas šo iemaksu fonds tiek izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši vietējos U-21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk). Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tiek izmantots koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā.

Lielākais summas īpatsvars nonācis FK "Metta" kluba rīcībā – 161 175 EUR. SK "Super Nova Salaspils" klubam pienākas 147 352 EUR, bet trešā lielākā summa – 121 402 EUR - nonāk FK "Tukums 2000"/"Telms" rīcībā. Līdzekļi no šī fonda saskaņā ar kritērijiem šogad pienākas deviņiem no desmit virslīgas klubiem, turklāt sešiem no tiem saņemtā summa pārsniedz 40 000 EUR.

"Fonds šādā veidā ir darbojies jau trīs gadus, palīdzot radīt apstākļus, kuros klubiem ir iespēja darboties saskaņā ar savu filozofiju un attīstības stratēģiju. Lieliski redzam, ka nu jau vairāki augstākās līgas klubi lielu uzsvaru liek uz pašmāju jaunās paaudzes spēlētājiem. Tie tādējādi ne tikai strādā ar Latvijas izlases nākotnes kandidātiem, bet arī tostarp ar šī fonda palīdzību veiksmīgi risina savus kluba budžeta veidošanas jautājumus. Iespējas strādāt godīgas konkurences apstākļos un saskaņā ar saviem principiem tiek dotas visiem," pauž Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, atgādinot, ka pēc līdzīgas sistēmas fonds darbojas arī "Optibet" Nākotnes līgā, kur šīs summas, protams, ir krietni mazākas. "Turpinām darbu pie šī mehānisma pilnveidošanas ar skatu nākotnē un regulāri par šiem jautājumiem diskutējam ar klubiem un līgas pārstāvjiem."