Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, ņemot vērā apstākļus, palikšanu mazākumā un nepieciešamību pārkārtot spēli, ir apmierināts ar mačā pret Islandi redzēto, treneris pauda pēcspēles preses konferencē.

Kā ziņots, Latvijas nacionālā izlase sestdien "Daugavas" stadionā, lielāko daļu mača aizvadot mazākumā, Baltijas kausa izcīņas finālspēlē pēc 1:1 (0:0) neizšķirta pēcspēles sitienu sērijā ar 7:8 zaudēja Islandei.

"Spēlē pret Igauniju mūsu lielākā problēma bija kompaktuma trūkums, kas pretiniekiem ļāva veikt labas pārejas uzbrukumos. Šoreiz to izdevās atrisināt, un mūsu spēle vidējā blokā bija kvalitatīvāka. Uzbrukumā atsevišķas izspēles bijām pamainījuši, taču visu, ko gribējām, nerealizējām, un to lielā mērā ietekmēja noraidījums pirmajā puslaikā. Kopumā galvenajos momentos parādījās vairāk vertikālo darbību, kas mums pirmajā spēlē uzbrukuma sadaļā nesanāca vienmēr. Bija lielāks kompaktums, kas ļāva pret pretiniekiem spēlēt daudz ciešāk un agresīvāk.

Arī pirms noraidījuma mums veidojās labi uzbrukuma varianti, taču vēlāk prasījām no spēlētājiem vairāk apspēlēšanas un provocēšanu uz pārkāpumiem. Spēlējot bez izteikta centra uzbrucēja, mūsu uzsvars bija uz ātrām pārejām uz spēli starp līnijām. Es paliku apmierināts ar to, ko redzēju laukumā. Mēs varējām izmēģināt dažādas iestrādnes, domājot par spēli pret Velsu martā. Ņemot vērā to, cik organizēti darbojāmies laukumā, vēlos šovakar izcelt visu komandu.

Šobrīd mums ir kodols no 16-17 spēlētājiem, kuri arī regulāri spēlē. Jāsaprot, ka mēs neesam klubu komanda, kurai ir daudz pārbaudes spēļu. Mums šīs spēles bija jāizmanto, lai gatavotos nākamajai kvalifikācijai. Jāsaka godīgi – tiem spēlētājiem, kuri neiziet laukumā šajās spēlēs, izredzes martā spēlēt pret Velsu nav lielas. Protams, kāds no viņiem var sevi ļoti labi apliecināt un atsevišķi izņēmumi var būt. Vēl jau ir jāņem vērā tie vadošās grupas spēlētāji, kuri šajā turnīrā mums nevarēja palīdzēt. Tāpat arī devām spēļu praksi abiem mūsu vadošajiem vārtsargiem, arī domājot par marta spēli."

Baltijas kauss ir senākais aizvien aktīvais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928. gadā. Līdzšinējā trofejas īpašniece bija Igaunija, bet iepriekšējās četras reizes trofeja nonāca Latvijas izlases rīcībā.