Pirms 16. novembra Baltijas kausa pusfināla spēles Latvija - Igaunija mūsu valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs un aizsargs Raivis Andris Jurkovskis piedalījās preses konferencē.

D. Kazakevičs:

"Šī nometne ir pat izlases mērogam saspiestos laika rāmjos. Starp sestdienu, kad bija pēdējā virslīgas spēle, un trešdienu, bija tikai trīs dienas, un pirmās 48 stundas ir svarīgas, lai atjaunotu spēkus. Šodienas treniņš faktiski būs vienīgais, kurā varam piestrādāt pie taktiskām lietām. Šodienas treniņa uzdevums ir atstrādāt spēles ideju. Šis ir sezonas noslēgums, un spēlētāju funkcionālajam stāvoklim būs liela nozīme rītdienas mačā.

Domāju, ka rītdien mūs gaida ļoti fiziska spēle. Abas komandas gaida ne ļoti viegls laukums, tāpēc fiziskajai gatavībai būs būtiska loma. Sestdien te jau aizvadījām pirmo treniņu. Skaidrs, ka ir novembra mēnesis un ka jautājums par laukuma kvalitāti šeit ir aktuāls arī vasarā. Tas, ko redzēju, laukums bija labi sagatavots. Iespējams, pat labāk, nekā tas bija pirms jūnija. Taču apzināmies laikapstākļus, ka pēc treniņiem un pirmsspēles iesildīšanās laukums varētu ciest. Rēķināmies ar iespēju, ka laukums varētu būt gana smags.

Vai šī spēle ir īstais laiks sastāva eksperimentiem? Mums ir trīs uzdevumi. Sportiskais - vinnēt Baltijas kausu. Uzdevums dot iespēju spēlētājiem, kuri tam gatavojās ilgāku laiku, bet es to nesauktu par eksperimentu. Tie ir spēlētāji, kuri šo iespēju nopelnīja ar savu darbu visa gada garumā. Trešais uzdevums – pieslīpēt vairākus spēles elementus, kas varētu būt noderīgi nākamajā gadā Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Paredzu, ka sākumsastāvā būs jaunas sejas, un arī uz maiņu varētu nākt spēlētāji, kuri līdz šim spēlēja mazāk."

R. Jurkovskis:

"Ir neliels nogurums iekrājies. Šogad gan aizvadīju nedaudz mazāk spēļu nekā pagājušajā gadā.

Iepriekšējo spēli zaudējām Igaunijai, šoreiz gribam viņus uzvarēt un atgūt Baltijas kausa trofeju savā īpašumā."