UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīra mačā Latvijas klubs RFS izbraukumā ar 1:2 atzina Skotijas "Hearts" pārākumu. Vienīgos vārtus Latvijas kluba labā guva Kevins Frīzenbihlers.

Spēle Rīgas klubam iesākās nelabvēlīgi. Jau trešajā minūtē mājinieki izvirzījās vadībā ar savu faktiski pirmo piegājienu pie Latvijas komandas vārtiem. Lourenss Šanklands ar precīzu sitienu pabeidza klasisku britu futbola pretuzbrukumu – tika pirmais pie bumbas RFS soda laukumā pēc laba centrējuma. Pēc mazāk nekā desmit minūtēm RFS izredzes uz panākumu spēlē cieta dubultu triecienu. Vitālijs Jagodinskis, cenšoties bloķēt skotu sitienu, mainīja bumbas virzienu, un tā ielidoja Pāvela Šteinbora sargātajos vārtos.

RFS futbolisti gan nenokāra degunus, bet turpināja meklēt laimi pie pretinieku vārtiem. Pāris standartsituācijas beidzās ar "Hearts" pieredzējušā vārtsarga Krega Gordona neticamiem glābiņiem. Savukārt divi Tomaša Šimkoviča tālsitieni nevainagojās panākumiem.

Darba netrūka arī RFS vārtsargam Šteinboram. Pēc viena "Hearts" tālsitiena Latvijas vārtsargs slaidā lēcienā efektīgi pārvirzīja bumbu aiz gala līnijas, kārtējo reizi piesakoties uz vietu kārtas labāko atvairījumu topā. Taču vēl labāks iemesls RFS līdzjutēju gavilēm sekoja pirmā puslaika izskaņā, kad Kevins Frīzenbihlers ar fantastiski precīzu un spēcīgu tālsitienu vārtu tālajā "devītniekā" guva RFS komandas otros vārtus grupu turnīrā un samazināja rezultāta starpību.

Gandrīz tikpat labs sitiens Frīzenbihleram padevās arī mača 60. minūtē. Vārtsargs jau bija, kā tādās reizēs saka, brīvs, bet bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Ja sitiens būtu nedaudz zemāk, ar diviem tik izciliem vārtiem vienā mačā Frīzenbihlers piektdien baudītu lielu uzmanību Eiropas sporta medijos.

Atlikusī spēles daļa aizritēja pietiekami atklātā spēlē ar abpusēji bīstamiem uzbrukumiem, taču vārti vairs netika gūti.

Atgādinām, ka grupu stadijas pēdējo mājas spēli RFS aizvadīs šī gada 3. novembrī plkst. 17.30 pret itāļu "Fiorentina". Biļetes iespējams iegādāties šeit.