Latvijas WU-17 meiteņu izlase sestdien Salaspilī otrajā un izšķirošajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīra spēlē cieta neveiksmi pret vienaudzēm no Slovākijas - 0:6. Šīs spēles liktenis izšķīra situāciju turnīra tabulā, un pirmo vietu ieguva slovākietes.

Pirms sestdienas mača abas komandas turnīrā guva virsroku pār vienaudzēm no Azerbaidžānas – 4:0 Latvijas labā un 5:0 Slovākijas labā. Tas nozīmēja, ka apakšgrupas pirmās vietas izcīnīšanai Latvijas valstsvienībai šodienas spēlē derēja tikai uzvara.

Mūsu meiteņu izlasei šajā mačā bija jāiztiek bez turnīra pirmajā spēlē savainojumu guvušās Loretas Dārtas Auziņas. Paužot atbalstu komandas biedrenei, Latvijas izlase sākumsastāva bildē nofotografējās ar traumētās spēlētājas kreklu.

Spēle pret slovākietēm gan jau no paša sākuma izvērtās ne tā, kā bija plānots. Slovākijas futbolistes spēlēja ļoti labi, neļaujot mūsu komandai veidot uzbrukumus. Pēc spēlētām 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja par 0:2, bet līdz puslaika beigām bumba pabija Madaras Matrevicas sargātajos vārtos vēl trīs reizes. Otrajā puslaikā vairs nebija intrigas par gala iznākumu, bet tikai par rezultātu un pašcieņu.

Latvijas WU-17 izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā sacentās B līgā, cīnoties par iespēju otrajā posmā pārcelties uz A līgu. Paaugstinātas uz A līgu tiek sešu apakšgrupu uzvarētājas un labākā no otro pozīciju ieguvējām. Otrā posma A līgā tiks sadalītas ceļazīmes uz finālturnīru, kamēr B līgas komandas cīnīsies par iespēju pārcelties uz A līgu 2023./2024. gada kvalifikācijas ciklā. Eiropas čempionāta finālturnīrs 2023. gada maijā notiks Igaunijā.

Jūlijā Lietuvā šī vecuma Latvijas izlase otro reizi pēc kārtas uzvarēja Baltijas kausa izcīņas turnīrā.