Par Latvijas kausa ieguvēju sievietēm pirmoreiz vēsturē kļuvusi FS "Metta" komanda, kas svētdien finālspēlē "Daugavas" stadionā pēc 2:2 neizšķirta pēcspēles sitienos uzvarēja Liepājas Futbola skolu.

Liepājas Futbola skola turnīra finālā spēlēja otro reizi pēc kārtas, bet FS "Metta" – pirmoreiz vēsturē. Visās iepriekšējās sezonās turnīrā uzvarēja Rīgas Futbola skola, bet 2021. gada sacensībās pie titula tika šīs komandas mantiniece SFK "Rīga".

Spēles ievadā pārliecinošāk laukumā darbojās FS "Metta" futbolistes, astotajā minūtē arī izvirzoties vadībā, kad no soda laukuma robežas precīzi sita komandas kapteine Amēlija Lipšāne. Pēcāk teritoriālais pārsvars nonāca liepājnieču pusē un tika izveidoti vairāki bīstami uzbrukumi, tomēr 18. minūtē fantastisks tālsitiens padevās Anastasijai Vainerei, pārspējot Elīzu Zotoviču, kura brīdi pirms tam glāba liepājnieces pēc bīstama Nelles Treimanes izgājiena.

Īstenā bezkompromisa cīņā Liepājas komanda vienus vārtus atguva 26. minūtē, kad pēc lieliska individuālā reida Madaru Matrevicu pārsteidza Helēna Reinfelde. Savukārt puslaika beigās lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija kapteinei Sintijai Čamanei, taču vietā vārtos bija Matrevica.

Otrais puslaiks ritēja līdzvērtīgā cīņā ar augstu spriedzes līmeni. Rīdziniecēm vairākas reizes izdevās radīt bīstamas epizodes pie pretinieču vārtiem, tomēr līdz kārtīgam sitienam pa vārtiem viņas netika. Savu iespēju tikmēr izmantoja Liepājas vienība, kad 67. minūtē pēc Annas Propošinas centrējuma spēcīgi un precīzi sita Ance Meijere.

Spēles 76. minūtē izgājienu pret vārtsardzi neizmantoja Treimane, bet 78. minūtē bīstami vārtu virzienā sita Liepājas komandas uzbrucēja Signija Šenberga. Pamatlaika izskaņā pēc Čamanes sitiena mettietes glāba Matrevica un vārtu stabs.

Sekojušajā papildlaikā FS "Metta" komanda palika mazākumā, kad par otro saņemto brīdinājumu laukums bija jāpamet Fanijai Mežeckai. Iegūto pārsvaru pārvērst vārtu guvumā Liepājas Futbola skolai gan nebija pa spēkam.

Uzvarētājs tādējādi tika noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā, kurā rīdzinieces uzvarēja ar 4:2. Pāri vārtiem sita Sanija Dreimane, bet Čamanes raidījumu atvairīja Matrevica.

FS "Metta" pirms tam turnīra astotdaļfinālā ar 3:0 uzvarēja SK "Super Nova"/RTU komandu, vēlāk ar 7:0 sagrāva Rēzeknes BJSS vienību, bet pusfinālā pēc 1:1 neizšķirta pēcspēles sitienos apspēlēja valsts čempiones SFK "Rīga". Tikmēr liepājnieces turnīru sāka ar 6:0 panākumu pār RFS/Babītes SK, pēc tam ar 3:0 uzvarēja FS "Jelgava" komandu, bet pusfinālā pēc 2:2 neizšķirta pēcspēles sitienos svinēja panākumu pār FK "Olaine".

Liepājas Futbola skola šosezon kļuva par Sieviešu futbola 1. līgas čempionvienību, bet FS "Metta" garantējusi sudraba godalgas Sieviešu futbola līgā. Liepājas futbols Latvijas kausa finālā bija pārstāvēts sesto reizi.

Latvijas kausa izcīņa sieviešu komandām tika ieviesta 2014. gadā, kad sacensībās piedalījās sešas komandas, un gadu gaitā turnīrs izpleties, apvienojot abu Latvijas sieviešu futbola līgu futbolistes kopīgās izslēgšanas spēļu sacensībās.

Latvijas sieviešu un meiteņu futbola aktualitātēm iespējams sekot līdzi Facebook un Instagram.