Piektdien pēc uzvaras mājas spēlē iepriekš garantēto Sieviešu futbola līgas (SFL) čempionu kausu saņēma SFK "Rīga" komanda, bet sestdien otro vietu čempionātā nodrošināja FS "Metta" futbolistes.

SFK "Rīga" piektdien ar 4:0 uzvarēja SK "Super Nova"/RTU komandu, kas līdz ar to atvadījās no cerībām atkārtot savu pagājušā gada sasniegumu un izcīnīt otro vietu, savukārt FS "Metta" sestdien nenosargāja divu vārtu pārsvaru un viesos cīnījās neizšķirti 2:2 ar FK "Iecava". Rīdziniecēm ar to pietika otrās vietas nodrošināšanai, jo citā sestdienas spēlē FK "Olaine" savā laukumā nonāca iedzinējās ar diviem vārtiem un cīnījās 2:2 ar FK "Auda" komandu.

Kā ziņots, SFK "Rīga" kluba pašreizējā veidolā aizvada savu pirmo sezonu. Komanda tika izveidota uz daudzkārtējo Latvijas čempionu Rīgas Futbola skolas sastāva bāzes, citai komandai ar tādu pašu nosaukumu arīdzan piedaloties valsts augstākajā līgā.

Tikmēr FS "Metta" tik augstu vietu SFL iepriekš izcīnīja tikai līdz galam neizspēlētājā 2020. gada sezonā, kurā valsts augstākajā līgā sacentās četras komandas.

Atlikušajās divās kārtās gaidāma spraiga spēkošanās par kopvērtējuma trešo vietu, par kuru cīnīsies divas komandas, kas ar 23 iekrātiem punktiem pašlaik atrodas viena otrai līdzās – FK "Olaine" un SK "Super Nova"/RTU.

Tikmēr kopvērtējuma pēdējā, septītajā, vietā pašlaik atrodas Rīgas Futbola skola, kurai, lai izvairītos no šīs pozīcijas ieņemšanas, jāuzvar abos atlikušajos mačos. Atgādinām, ka komanda, kas SFL iegūst septīto vietu, aizvadīs pārspēles ar Sieviešu futbola 1. līgas otrās vietas ieguvēju, sadalot tiesības nākamajā sezonā spēlēt SFL turnīrā. Sieviešu futbola 1. līgā šosezon ir uzvarējusi Liepājas Futbola skola, bet otrajā vietā ierindojušās Rēzeknes BJSS futbolistes.

Šajā SFL sezonā startē septiņas komandas, kas ir atkārtoti lielākais komandu skaits valsts augstākajā sieviešu futbola līgā. Tikpat bija arī 2014. gada sezonā, bet nākamajā sezonā paredzēta astoņu komandu dalība SFL turnīrā.

Latvijas sieviešu un meiteņu futbola aktualitātēm iespējams sekot līdzi Facebook un Instagram.