Latvijas U-19 jauniešu izlase otrdien Rumānijā noslēdzošajā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas kārtas turnīra spēlē ar rezultātu 1:0 (0:0) uzvarēja Lietuvu, kvalificējoties Elites kārtai. Visās trīs turnīra spēlēs nepārspēts palika Latvijas izlases vārtsargs Ņikita Parfjonovs.

Jakubs Dovalils šajā spēlē laukumā sūtīja identisku sastāvu tam, kāds ieguva punktu pret Austriju. Kopumā deviņi spēlētāji sākumsastāvā uzsāka visus trīs šī turnīra mačus.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja ar nelielu lietuviešu statistisko pārsvaru, bet emocionālā puslaika noslēgumā Latvijas izlase palika mazākumā, sarkano kartīti saņemot Bruno Melnim. Neskatoties uz pretinieku pārsvaru mača turpinājumā, Latvijas izlase 77. minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc Gļeba Žaleiko piespēles precīzs bija Valerijs Lizunovs. Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Pirmajās divās turnīra spēlēs Latvijas izlase cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 gan ar Rumāniju, gan ar Austriju, kamēr Lietuvas kontā bija zaudējums austriešiem ar 0:2 un punkts pret rumāņiem (0:0). Citā trešās kārtas spēlē Rumānija ar 2:0 pārspēja Austriju, arī kvalificējoties tālākajām cīņām.

Kvalifikācijas kārtu pārvar katras grupas divas labākās komandas, kā arī labākā no trešo pozīciju ieguvējām (ņemot vērā rezultātus pret savas grupas pirmo divu vietu ieguvējām). Šīs komandas nopelna vietu Elites kārtā, kas risināsies nākamā gada pavasarī, bet finālturnīrs ar astoņu komandu piedalīšanos jūlijā paredzēts Maltā.

Kā ziņots, jūnijā U-19 valstsvienība uzņēma Baltijas kausa izcīņas turnīru, tradicionālajās sacensībās uzvarot trešo reizi pēc kārtas. Šoreiz valstsvienībā Jakubs Dovalils pulcēja 12 pašmāju klubu pārstāvjus, kā arī trīs spēlētājus no klubiem Itālijā.