Lai arī mačā pret Andoru komandai neizdevās parādīt to sniegumu, kādu tā vēlējās, visa turnīra griezumā Latvijas izlase pirmo vietu izcīnījusi pelnīti, uzsver valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Kā ziņots, Latvijas izlase pēc neizšķirta izbraukumā pret Andoru (1:1) nosargājusi pirmo vietu apakšgrupā un izcīnījusi tiesības nākamajā UEFA Nāciju līgas ciklā sacensties jau C līgā.

"Spēle bija tik sarežģīta, ka no tās nāksies mazliet atkopties, lai par to runātu plašāk. Pirms paša kvalifikācijas cikla es negaidīju, ka mums viss nāks viegli. Ne tikai Moldovas komanda acīmredzami ir mums līdzvērtīga, bet arī Andora ir komanda, kas iepriekšējos gados mums ir radījusi lielas grūtības. Es sapratu, ka būs svarīgi izspiest maksimumu no katras spēles. Ļoti labais turnīra sākums ar četrām uzvarām četrās spēlēs uzlika zināmu psiholoģisko spiedienu, jo daudziem kvalificēšanās šķita jau pašsaprotama. Puišiem visu laiku teicu, ka mēs vēl neko neesam izdarījuši, ka viss vēl ir priekšā. Mums kā komandai tomēr nav lielas pieredzes risināt sportiskos uzdevumus no turnīra tabulas viedokļa, tāpēc gaidīju divas sarežģītas spēles," pēc svētdienas mača pauda Kazakevičs.

"Spēlētāju funkcionālais līmenis šajā nometnē nebija tik labs, kā iepriekš, kā arī ļoti pietrūka šo divu trīs spēlētāju, kuri nevarēja mums palīdzēt. Šodien es priecāšos par kopējo rezultātu turnīra sešās spēlēs. Uzskatu, ka visa turnīra griezumā uzvarējām pelnīti un bijām labākā komanda. Jā, šodienas spēle nebija mūsu labākā, taču ne man, ne puišiem nav nekā, par ko kautrēties. Jāizdara secinājumi nākotnei un jāmācās no šīs spēles," izcēla treneris. "Gribu atzīmēt Raimondu Krolli, kurš kopā ar Vladislavu Gutkovski paveica patiesi lielu darba apjomu, lai arī vārtu gūšanas iespēju mums nebija daudz. Esam priecīgi par izpildīto uzdevumu. Ir zināms pozitīvs atvieglojums. Skaidrs, ka mēs gribējām uzvarēt un izdarīt to pārliecinoši, tomēr laukumā nebijām gatavi dominēt. Šī bija tā spēle, kurā nerādām savu labāko sniegumu, taču panākam nepieciešamo rezultātu."

"Mums bija liels prieks tribīnēs redzēt daudz mūsu līdzjutēju. Tas mums ir nozīmīgi – just, ka nespēlējam tikai paši priekš sevis. Paldies treneriem, atbalsta personālam un kolēģiem federācijā! Tagad ir jākustas uz priekšu. Esam pārkāpuši pāri slieksnim, ejam tālāk," piebilda Kazakevičs.

Nākamās spēles valstsvienībai paredzētas novembrī, kad risināsies Baltijas kausa izcīņas turnīrs. Savukārt 9. oktobrī notiks 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra apakšgrupu izloze.