Latvijas nacionālā izlase šīgada Baltijas kausa izcīņas pusfināla spēlē 16. novembrī "Daugavas" stadionā Rīgā tiksies ar Igauniju, noskaidrojies UEFA Superkausa laikā notikušajā turnīra pusfināla pāru izlozē. Zīmīgi, ka šogad aprit 100 gadi kopš Latvijas izlases pirmās oficiālās spēles, kas 1922. gada septembrī notika Rīgā tieši pret Igauniju.

Baltijas kausa izcīņas turnīrā šogad trim Baltijas valstīm pievienosies Islande, kas otrajā pusfināla pārī 16. novembrī viesosies Lietuvā. Šis mačs notiks Viļņā vai Kauņā.

Turnīra fināls un spēle par 3./4. vietu notiks 19. novembrī. Šo maču norises vietas vēl tiks precizētas.

Tradicionālais turnīrs šogad notiks novembrī saistībā ar Pasaules kausa izcīņas finālturnīra norisi Katarā no 21. novembra līdz 18. decembrim.

Latvijas izlase Baltijas kausa izcīņā bija uzvarējusi četras reizes pēc kārtas, tomēr pērn šī sērija pārtrūka, par kopvērtējuma uzvarētāju kļūstot Igaunijai.

Baltijas kauss ir senākais aizvien aktīvais izlašu futbola turnīrs pasaulē. Pirmoreiz Baltijas kauss tika izspēlēts 1928. gadā. Agrāk turnīrs notika katru gadu, bet kopš gadsimtu mijas par reģiona labākās izlases godu komandas sacenšas ik pēc pāris gadiem.

Paralēli nacionālo izlašu Baltijas kausa izcīņas turnīram novembrī notiks arī Baltijas kauss U-21 vecuma valstsvienībām. Pirmajā mačā 16. novembrī Igaunija uzņems Lietuvu, 18. novembrī Latvija savā laukumā tiksies ar Igauniju, bet 20. novembrī Latvijas futbolisti viesosies Lietuvā.

Saistībā ar Covid-19 pandēmiju Baltijas kausa izcīņa U-21 izlasēm nav notikusi kopš 2018. gada, kad turnīrā pārākā bija Lietuva.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko: "Esam gandarīti par panākto vienošanos Baltijas kausa izcīņu šogad organizēt laikā, kas būs īpašs vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, nacionālo un U-21 izlašu turnīri notiks novembra svētku periodā, kas šiem mačiem līdz ar to piešķirs papildu nozīmīgumu. Tāpat, ņemot vērā paralēli notiekošo Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, futbols tobrīd būs visas pasaules uzmanības centrā. Līdz ar to ceram uz papildu interesi no futbola cienītāju puses, ko šis vēsturiski unikālais turnīrs noteikti ir pelnījis. Vēl viens faktors, kas gaidāmās spēles padara vēl interesantākas, ir Islandes izlases dalība sacensībās. Tā ir viena no mūsu reģiona vadošajām valstsvienībām, kas noteikti cels turnīra sportisko līmeni. Un, protams, mūsu izlasei Baltijas kausa izcīņa vienmēr ir bijis principiāls turnīrs. Lai izdodas trofeju atgriezt savās rokās!"