"Riga FC" komanda trešdien "Skonto" stadionā pilnu tribīņu priekšā pirmajā UEFA Eiropas Konferences līgas trešās kvalifikācijas kārtas mačā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Portugāles komandu "Gil Vicente".

Laukuma saimniekus, kuri trešo spēli turnīrā pēc kārtas uzsāka ar nemainīgu sākumsastāvu, spēles 18. minūtē vadībā izvirzīja Duglašs Aureliu, bet 63. minūtē neizšķirtu atjaunoja Huans Manuels Boselli. Ja pirmajā puslaikā pārliecinošāku iespaidu atstāja rīdzinieki, tad otrajā puslaikā laukumā izpaudās Portugāles komandas pārsvars.

Abu komandu atbildes spēle notiks 11. augustā.

Uzvarētāji divu spēļu summā iekļūs izšķirošajā kvalifikācijas turnīra kārtā – "Play-off" posmā, kura veiksminieki tiks pie vietas grupu turnīrā. Ja "Riga FC" sasniegs izšķirošo kārtu, tajā tā samēros spēkus ar "Dundee United" (Skotija) un "AZ Alkmaar" (Nīderlande) pāra labāko komandu.

Rīdzinieki iepriekš turnīra pirmajā atlases kārtā divu spēļu summā ar 4:0 uzvarēja Īrijas čempionātā spēlējošo "Derry City", bet otrajā kārtā ar 5:1 apspēlēja "Ružomberok" no Slovākijas.

"Gil Vicente" pagājušajā Portugāles čempionāta sezonā izcīnīja piekto vietu, pirmoreiz kluba vēsturē tiekot pie iespējas startēt kādā no Eiropas klubu turnīriem. Sacensībās šī komanda iesaistās no trešās kvalifikācijas kārtas.

Ceturtdien vēl vieni Latvijas pārstāvji RFS "Daugavas" stadionā plkst. 19.00 trešās atlases kārtas pirmajā mačā uzņems Maltas vienību "Hibernians".

UEFA Eiropas Konferences līgas otrajā kvalifikācijas turnīra kārtā no sacensībām izstājās "Valmiera FC" un FK "Liepāja".