Latvijas nacionālā izlase piektdien "Daugavas" stadionā Rīgā pirmajā UEFA Nāciju līgas jaunā cikla D līgas mačā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Andoru.

Latvijas izlases vārtu drošība šajā mačā tika uzticēta pieredzējušajam Pāvelam Šteinboram, savukārt ārpus pieteikuma palika Daniels Balodis, Emīls Birka un Mārcis Ošs.

Spēles ievadā Latvijas izlase vairākas reizes kļūdījās saspēlē, tomēr ātri vien tika pie pirmā stūra sitiena. Pirmo raidījumu vārtos gan sestajā minūtē izdarīja viesi, un ar to Šteinbors pārliecinoši tika galā. Rezultātu Latvijas komanda atklāja devītajā minūtē, pateicoties veiksmīgai brīvsitiena izspēlei, Roberta Savaļnieka piespēlei un Roberta Uldriķa sitienam ar galvu. Robertam piektie vārti izlasē.

Pēcāk divus bīstamus uzbrukumus noorganizēja Andoras futbolisti, bet pēc Andreja Cigaņika kļūdas pretinieks neizmantoja teicamu vārtu gūšanas iespēju izgājienā pret vārtiem. Mača 20. minūtē Latvijas komandu no vārtu zaudējuma glāba arī pārliktnis.

Arī puslaika turpinājumā bīstamāki savās darbībās bija Andoras izlases spēlētāji, vairākās epizodēs radot draudus mājinieku vārtiem. Latvijas komandas pārstāvji regulāri pieļāva kļūdas saspēlē un bumbas apstrādē, kas deva sāncenšiem daudzas uzbrukumu iespējas. Spriedzi pie viesu komandas vārtiem mūsu futbolisti atkal radīja vien pašās puslaika beigās pēc vēl vienas labas standartsituācijas izspēles.

Otro puslaiku Latvijas valstsvienība sāka daudz agresīvāk, un jau drīz vien lieliska iespēja izcelties bija Jānim Ikauniekam, kurš raidīja bumbu mazliet garām vārtiem. Tomēr kopumā arī otrajā puslaikā Latvijas komandai laukumā klājās sarežģīti, lai gan briesmas pie pašu vārtiem ilgāku laiku vairs neizveidojās.

Pirmo spēlētāju maiņu Dainis Kazakevičs veica 67. minūtē, kad Cigaņiku nomainīja Alvis Jaunzems, savukārt 75. minūtē Vladislava Gutkovska vietā laukumā devās Raimonds Krollis.

Spēles beigās Latvijas izlase tomēr spēja parūpēties par uzvaras nodrošināšanu. Vispirms 81. minūtē pēc ilgas VAR pārbaudes tika ieskaitīti Uldriķa otrie vārti, un arī šoreiz tie nāca pēc veiksmīgas brīvsitiena izspēles un Savaļnieka centrējuma. Savukārt pāris minūtes vēlāk Jaunzems nopelnīja 11 metru soda sitienu, kuru aukstasinīgi realizēja Jānis Ikaunieks.

Spēles pēdējās minūtēs laukumā tika sūtīti arī Dāvis Ikaunieks un Eduards Emsis.

Abas komandas iepriekš savā starpā bija tikušās deviņas reizes, Latvijai iegūstot sešas uzvaras un trīsreiz mačiem noslēdzoties neizšķirti.

Nākamo turnīra spēli Latvijas izlase aizvadīs jau 6. jūnijā "Daugavas" stadionā pret Lihtenšteinu, kam sekos divi mači izbraukumā – 10. jūnijā pret Moldovu un 14. jūnijā pret Lihtenšteinu.

Šajā sasaukumā komandas rīcībā ir praktiski visi labākie spēki, vairākiem futbolistiem atgriežoties ierindā pēc savainojumu sadziedēšanas. Veselības apsvērumu dēļ komandai šoreiz jāiztiek bez pamatvārtsarga Roberta Ozola, bet Mārtiņš Ķigurs pašlaik atkopjas no ilgstoša savainojuma.

Šī ir trešā UEFA Nāciju līgas sezona. Latvijas izlases pārstāvētās D līgas apakšgrupas labākā komanda iegūs tiesības 2024./2025. gada UEFA Nāciju līgas ciklā sacensties C līgā, kā arī, iespējams, būs starp papildu pretendentēm uz vietu 2024. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.