Šā gada 11. maijā Rīgas reģiona futbola stadionos un laukumos startēs Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) organizētais tradicionālais Rīgas futbola čempionāts, kas notiks ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) līdzfinansējumu. Laika periodā līdz 18. septembrim desmit turnīra dalībnieces noskaidros spēcīgāko pēc divu riņķu spēkošanās.

Šajā vasarā turnīrs līdzīgi kā iepriekšējos divus gadus risināsies kā "Dali Dali" 3. līgas čempionāta Rīgas reģiona sacensības, čempionam un no šīs sezonas arī vicečempionam iegūstot tiesības pārstāvēt Rīgu "Dali Dali" 3. līgas finālturnīrā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo čempionātu dalībnieku pulkā notikušas vairākas ievērojamas izmaiņas – šogad nestartēs divas pagājušās vasaras spēcīgākās vienības Babītes SK un FK "Jūrnieks" (abas šosezon spēlē 2. līgā), kamēr bronzas godalgu ieguvēja FK "BEITAR" būs pārstāvēta ar Latvijas čempionāta 2. līgas komandas fārmklubu. Līdzīgi kā 2021. gadā sacensībās piedalīsies SK "Kengaroos", JRFPC "Upesciema Warriors" (iepriekš SK "Upesciems"), Rīgas Tehniskā universitāte, "Riga United FC" un ASK "Kadaga", savukārt Rīgas čempionātā debitēs FK "Olaine"/FK "Union", FK PPK/"Betsafe", JFK "Daugava" un "Optibet" Nākotnes līgas vienības JDFS "Alberts" fārmklubs.

No pērnās vasaras dalībniecēm šogad bez jau minētajām Babītes SK un FK "Jūrnieks" laukumā neredzēsim arī FS "Rakari" un FK "Kuivižu Spartaks" komandas.

Turnīrā, kā ierasts, drīkstēs piedalīties tikai tās komandas, kuras spēj nodrošināt Rīgas futbola čempionāta un Latvijas 3. līgas čempionāta reglamentu izpildi.

Rīgas čempionātam komandas drīkstēs pieteikt tikai LFF reģistrētos spēlētājus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu (izņēmuma kārtā ar vecāku atļauju drīkst piedalīties spēlētāji, kuri dzimuši 2007. gadā un agrāk), bet aizliegts piedalīties futbolistiem, kuri pieteikti Virslīgas, Nākotnes līgas un 2. līgas čempionāta komandās, izņemot fārmklubus, kā arī "Dali Dali" 3. līgas citu reģionu klubu spēlētāji.

Sacensību jaunā sezona tiks atklāta 11. maijā, kad Salaspils stadionā plkst. 21:00 spēkosies SK "Kengaroos" un JRFPC "Upesciema Warriors".

Vairāk informācijas meklējiet šeit.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija