Latvijas U-17 jauniešu futbola izlase (1999. gadā dzimušie futbolisti un jaunāki) uzsākuši treniņnometni pirms došanās uz UEFA Attīstības turnīru Somijā. Kopā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā šoreiz piedalīsies Bosnija un Hercegovina, mājinieki Somija un Krievija. Visas turnīra spēles laika posmā no 28. aprīļa līdz 1. maijam risināsies Somijas Futbola federācijas mācību un treniņu centrā Eerikkilä pilsētā.

Latvijas izlase galvenā trenera Igora Stepanova vadībā vienkopus sapulcējās jau trešdien, 22. aprīlī. Komandas sastāvā sākotnēji iekļauti 23 kandidāti un sešas oficiālās personas. Atgādinām, ka šī vecuma spēlētāji aizvadītajā sezonā piedalījās LMT Futbola akadēmijas ietvaros rīkotajos reģionālo izlašu turnīros, kā arī talantu skatēs, kas notika LFF mācību un treniņu centrā „Staicele”. Tikmēr šī gada martā šī vecuma izlase divās draudzības spēlēs tikās ar Ungārijas vienaudžiem.

Atbilstoši apstiprinātajam darba plānam, turpmākās dienas Latvijas izlase aizvadīs treniņus gan RTU stadionā, gan Hanzas vidusskolas stadionā (25. aprīlī), Rīgā. Uz Somiju valstsvienība dosies pirmdien, 27. aprīlī plkst 9:30 ar reisu no Rīgas starptautiskās lidostas. Atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies 2. maijā.

UEFA Attīstības turnīra mērķis nemainīgi ir sniegt attiecīgā vecuma futbolistiem iespēju aizvadīt konkurētspējīgas spēles starptautiskā līmenī. Šis vecums izvēlēts, jo UEFA tic, ka tas ir ļoti nozīmīgs posms spēlētāju individuālajā attīstībā ceļā uz elites līmeni. Gaidāmās turnīra spēles, kā arī sagatavošanās process pirms tām veicinās spēlētāju un treneru izaugsmes procesu. Šis turnīrs turpina 2012. gadā uzsākto pilotprojektu, kurš šobrīd ir atvērts visām UEFA dalībvalstīm. Plašāka informācija pieejama UEFA.org mājaslapā.

UEFA ATTĪSTĪBAS TURNĪRS U-17 JAUNIEŠIEM (SOMIJĀ)

SPĒĻU KALENDĀRS (pēc Somijas Futbola federācijas sniegtās informācijas)

plkst 14.00 KRIEVIJA – LATVIJA

Atbilstoši šī vecuma turnīra Reglamentam, katram spēlētājam turnīra laikā jānospēlē vismaz 80 minūtes. Spēles laikā atļautas deviņas spēlētāju maiņas, kas jāveic ne vairāk kā trijās pauzēs. Spēles laiks šī vecuma grupas komandām ir 2 x 40 minūtes. Ja pamatlaiks noslēdzas neizšķirti, uzvarētājs tiek noskaidrots 11 metru soda sitienu sērijā. Par katru nopelnīto brīdinājumu (dzelteno kartiņu), futbolists saņem noraidījumu uz 10 minūtēm (jaunums UEFA Attīstības turnīros). Par katru uzvaru pamatlaikā komanda saņem trīs punktus, par uzvaru pēcspēles soda sitienu sērijā - 2 punktus, par zaudējumu pēcspēles sitienu sērijā - 1 punktu, par zaudējumu pamatlaikā - 0 punktus.

Atbilstoši Somijas Futbola federācijas sniegtajai informācijai, spēļu video tiešraides no šī turnīra paredzētas tikai Somijas U-17 izlases spēlēm!