Latvijas U-19 telpu futbola izlase piektdien 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensību pamatkārtas pirmajā mačā Horvātijā ar rezultātu 4:1 (1:0) uzvarēja Azerbaidžānu. Sestdien komanda aizvadīs izšķirošo cīņu par vietu finālturnīrā.

Spēles devītajā minūtē rezultātu atklāja viens no Latvijas izlases līderiem Edgars Tarakanovs. Lai arī puslaika turpinājumā pārsvars trāpīgos sitienos vārtu rāmī piederēja pretiniekiem, rezultāts līdz iešanai atpūtā nemainījās. Divreiz Latvijas izlases sistās bumbas atsitās pret sāncenšu vārtu konstrukciju.

Latvijas izlases pārsvaru otrā puslaika piektajā minūtē dubultoja Andžejs Mickēvičs, bet trīs minūtes vēlāk precīzs bija arī Maksims Puzikovs. Vēl pēc pāris minūtēm ar trāpīgu sitienu izcēlās arī Daniils Fogels. Lai arī piecas minūtes pirms mača beigām vienus vārtus Azerbaidžāna atguva, Latvijas valstsvienība, skanot tiesneša beigu svilpei, varēja svinēt svarīgu panākumu.

Jau sestdien plkst. 18:00 Latvijas komanda aizvadīs turnīra noslēdzošo spēli pret mājinieci Horvātiju. Mūsu valstsvienības sāncenšu savstarpējā cīņā ceturtdien ar 6:1 pārāki bija horvāti, kas nozīmē, ka Latvijas un Horvātijas duelī izšķirsies finālturnīra ceļazīmes liktenis.

Grupas uzvarētāja nopelnīs vietu finālturnīrā, kas septembrī risināsies Spānijā. Latvijas izlases pārstāvētajā apakšgrupā bija plānota arī Baltkrievijas dalība, tomēr šī komanda sacensībās nepiedalās.

Šis ir otrais Eiropas čempionāta turnīrs U-19 telpu futbola izlasēm. Pirmais 2019. gadā noslēdzās ar finālturnīru Rīgā, kura finālā Spānija uzvarēja Horvātiju.

Galvenais treneris Artūrs Šketovs sastāvā iekļāvis spēlētājus no sešiem pašmāju klubiem.