Latvijas U-18 meiteņu futbola izlase (1997. gadā dzimušās futbolistes un jaunākas) laika posmā no 22. līdz 25. aprīlim Lietuvas pilsētā Kauņā startēs UEFA Attīstības tradicionālajā turnīrā starp sava vecuma komandām. Kopā ar Latvijas izlasi šajā turnīrā šoreiz piedalīsies Fēru salas, Ukraina un Lietuva.

Latvijas izlase galvenā trenera Oļega Blagonadeždina vadībā vienkopus sapulcējās jau pirmdien, 20. aprīlī, kad aizvadīja kopīgu treniņu RTU stadionā, Rīgā. Komandas sastāvā iekļautas 16 spēlētājas un četras oficiālās personas. Otrdien Latvijas izlase aizvadīja arī oficiālo pirmsspēles treniņu turnīra norises vietā, bet turpmākās dienas Kauņā trenēsies un spēlēs atbilstoši apstiprinātajam darba plānam un turnīra kalendāram. Atpakaļ Latvijā komanda atgriezīsies sestdien, 25. aprīlī uzreiz pēc turnīra beigām.

Paredzēts, ka piecas turnīra spēles notiks Nacionālajā futbola akadēmijas stadionā, Kauņā (adrese - Aukštaičių g. 51). Savukārt noslēdzošās turnīra dienas spēle starp Ukrainu un Fēru salām notiks LFF stadionā, Viļņā. Kā informē Lietuvas FF mājaslapa internetā, turnīra spēles būs iespējams apmeklēt, iegādājoties biļetes par 1,45 EUR. Savukārt spēle starp Lietuvas un Latvijas izlasi video tiešraidē 25. aprīlī tiks translēta www.futbolo.tv portālā.

UEFA Attīstības turnīra mērķis nemainīgi ir sniegt attiecīgā vecuma futbolistēm iespēju aizvadīt konkurētspējīgas spēles starptautiskā līmenī. Šis vecums izvēlēts, jo UEFA tic, ka tas ir ļoti nozīmīgs posms spēlētāju individuālajā attīstībā ceļā uz elites līmeni. Gaidāmās turnīra spēles, kā arī sagatavošanās process pirms tām veicinās spēlētāju un treneru izaugsmes procesu. Šis turnīrs turpina 2012. gadā uzsākto pilotprojektu, kurš šobrīd ir atvērts visām UEFA dalībvalstīm. Plašāka informācija pieejama UEFA.org mājaslapā.

UEFA Attīstības turnīrs U-18 meitenēm (Lietuvā)

SPĒĻU KALENDĀRS

• Trešdiena, 22.aprīlis
    plkst 14:00 FĒRU SALAS - LATVIJA (Nacionālā futbola akadēmija, Kauņa)
    plkst 18:00 LIETUVA - UKRAINA (Nacionālā futbola akadēmija, Kauņa)
  • Ceturtdiena, 23.aprīlis
    plkst 14:00 UKRAINA - LATVIJA (Nacionālā futbola akadēmija, Kauņa)
    plkst 18:00 LIETUVA - FĒRU SALAS (Nacionālā futbola akadēmija, Kauņa)
  • Sestdiena, 25.aprīlis
    plkst 12:00 LIETUVA - LATVIJA (Nacionālā futbola akadēmija, Kauņa)
    plkst 12:00 FĒRU SALAS - UKRAINA (LFF stadions, Viļņa)

Atbilstoši šī vecuma turnīra Reglamentam, katrai spēlētājai turnīra laikā jānospēlē vismaz 90 minūtes. Spēles laiks 2 x 45 minūtes. Ja pamatlaiks noslēdzas neizšķirti, uzvarētājs tiek noskaidrots 11 metru soda sitienu sērijā. Par katru nopelnīto brīdinājumu (dzelteno kartiņu), futboliste saņem noraidījumu uz 8 minūtēm (jaunums UEFA Attīstības turnīros). Par katru uzvaru pamatlaikā komanda saņem trīs punktus, par uzvaru pēcspēles soda sitienu sērijā - 2 punktus, par zaudējumu pēcspēles sitienu sērijā - 1 punktu, par zaudējumu pamatlaikā - 0 punktus.