Latvijas nacionālā sieviešu izlase pārbaudes turnīra Turcijā otrajā spēlē 19. februārī ar rezultātu 0:3 (0:1) atzina Dienvidamerikas sestās labākās komandas Venecuēlas pārākumu.

Valstsvienības galvenais treneris Romāns Kvačovs sākumsastāvā salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli bija veicis divas izmaiņas – Nelles Treimanes un Artas Luīzes Lubiņas vietā laukumā devās Ieva Krasnova un Sofija Gergeležiu. Krasnovai, kura gan tika nomainīta jau pirmajā puslaikā, šis bija pirmais mačs izlasē kopš pagājušā gada jūnija un kopumā piektais valstsvienības kreklā.

Venecuēlas izlase savu teritoriālo pārsvaru vārtu guvumā pārvērta 33. minūtē, kad pie Enijas Annas Vaivodes atvairītās bumbas pirmā bija Kimberlina Kamposa. Latvijas izlases pretspēle un centieni presingā, kā arī mēģinājumi izveidot ātrus pretuzbrukumus gan gādāja par saspringtu spēles gaitu.

Otrā puslaika ievadā atpūta tika dota ierastajām pamatsastāva spēlētājām Olgai Ševcovai un Renātei Fedotovai, kuru vietā laukumā devās Signija Šenberga un Viktorija Zaičikova. Mača 60. minūtē Venecuēlas izlasei izdevās pārsvaru dubultot, kad pēc soda sitiena izspēles ar galvu precīzi sita Gabriela Garsija. Vēlāk spēlē iesaistījās arī Emīlija Sofija Druviņa, Liāna Rožaščonoka un Viktorija Vengreviča, kurām visām šī bija otrā pieredze izlases kreklā.

Arī otrajā puslaikā, neskatoties uz pretinieču pārsvaru, spēle ritēja saspringtā cīņā. Latvijas komanda pie pretinieču vārtiem izveidoja vairākas daudzsološas situācijas, tomēr neprata tās izmantot. Pašā spēles izskaņā, realizējot ātro pretuzbrukumu, trešos vārtus guva Barbara Sančesa.

SPĒLES IERAKSTS:

FOTO GALERIJA:

Turnīra pirmajā kārtā Latvijas izlase cīnījās neizšķirti 1:1 ar Bulgāriju, kamēr Venecuēla ar 0:1 piekāpās Ukrainai. Latvijas komanda sacensības noslēgs 22. februārī ar maču pret Lietuvu.

Pašreizējā pasaules izlašu rangā Venecuēla atrodas 52. vietā, Bulgārija atrodama 81. pozīcijā, Lietuva ieņem 102. vietu, bet Latvija rangā ir 112. pozīcijā.

Turnīrā kopumā piedalās sešas komandas. Katrai paredzētas trīs spēles ar dažādiem pretiniekiem.

Latvijas izlasei turnīrā palīdz sešu vietējo klubu pārstāves, kā arī 12 futbolistes no klubiem Krievijā, Polijā, Itālijā, Grieķijā, Islandē, Austrijā un Šveicē.

Nākamās spēles 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase aizvadīs aprīlī izbraukumā pret Luksemburgu un Austriju.