Martā paredzēto starptautisko spēļu logā Latvijas nacionālā futbola izlase piekritusi piedalīties pārbaudes turnīrā Maltā. Mūsu valstsvienība 25. martā samēros spēkus ar Kuveitas izlasi, bet 29. martā spēlēs pret Azerbaidžānu.

Ar Kuveitu Latvijas izlase līdz šim spēlējusi tikai vienu reizi, 2003. gadā pārbaudes mačā ciešot neveiksmi ar 0:2. Savukārt ar Azerbaidžānu līdz šim spēlēts četrreiz - trīsreiz fiksēti neizšķirti un vienreiz piedzīvota neveiksme, kad 2018. gada vasarā Miksu Pātelainena vadībā mūsu komanda piekāpās ar 1:3. Tajā spēlē savus pirmos vārtus valstsvienības kreklā guva Roberts Uldriķis.

Azerbaidžānas izlase šobrīd FIFA rangā ieņem 120. vietu. Pagājušajā gadā FIFA Pasaules kausa kvalifikācijā Azerbaidžāna ieguva vienu punktu astoņos mačos (neizšķirts Īrijā) un palika pēdējā 5. vietā savā grupā. Savukārt Kuveita FIFA rangā pašlaik atrodas 142. pozīcijā.

Kā zināms, 2022. gadā Daiņa Kazakeviča vadīto komandu gaida UEFA Nāciju līgas spēles D grupā, kur būs arī Andora, Lihtenšteina un Kazahstāna vai Moldova (šis pāris marta beigās savā starpā aizvadīs divus mačus, tā komanda, kura uzvarēs summā, paliks UEFA Nāciju C līgā, savukārt zaudētāja pievienosies D līgas grupai ar Latviju).

Izvērtējot pārbaudes spēļu iespējas martā, tika ņemti vērā vairāki faktori, un no visiem variantiem par vislabāk piemēroto tika atzīts pārbaudes turnīrs Maltā bez tikšanās ar mājinieku komandu.