Iepriekšējā svētdienā Salaspils Sporta nama zālē risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētie un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītie Rīgas Jaungada kausa telpu futbola turnīri meitenēm un amatieriem. Amatieru turnīrā desmit komandu konkurencē triumfēja "Baltic XL", kamēr daiļā dzimuma sacensībās starp sešām vienībām nepārspēta palika Rīgas Futbola skola.

Amatieru futbola turnīrā, kas risinājās paralēli uz diviem parketa laukumiem, desmit dalībnieces tika sadalītas divās apakšgrupās pa piecām komandām katrā. Pēc apļa turnīra divas labākās katras grupas komandas kopā ar labāko trešo vietu no abām grupām, līdzi ņemot savstarpējos rezultātus, veidoja fināla grupu, kur notika spēkošanās par medaļām, savukārt vājākās piecas vienības pēc analoģiskas shēmas noskaidroja Cerību kausa ieguvēju.

Priekšsacīkšu etapā A grupā vislabāk sevi apliecināja "DSV" (10) un FK "02" (7), kopvērtējuma tabulā finišējot priekšā konkurentēm un nodrošinot iespēju turpināt cīņu par medaļām. Pa četriem punktiem savāca trīs atlikušās vienības ("AVANTEX", FC "Rastafari" no Aizkraukles un TFK "Jēkabpils"), priekšrocību vairāk iegūto punktu dēļ savstarpējos dueļos iegūstot Jēkabpils vienībai, kas tādējādi finišēja trešajā pozīcijā.

Tiesa, Jēkabpils futbolistiem ceļu uz spēcīgāko grupu aizšķērsoja B apakšgrupas trešā labākā komanda "Beerhouse No1", kas priekšsacīkstēs ieguva par punktu vairāk – 5. B grupas divās pirmajās vietās izkārtojās nākamā čempione "Baltic XL" (četras uzvaras un vārtu starpība 12-0) un "Rīnūži" (7), kamēr noslēdzošajās tabulas vietās izkārtojās attiecīgi Iecavas pilsētu pārstāvošā FK "Lions" (4) un SK "Imanta" (3).

Izšķirošajā cīņā par medaļām C grupā pārliecinošu sniegumu turpināja demonstrēt "Baltic XL", izcīnot vēl divas uzvaras un finišējot pirmajā vietā ar 12 iekrātiem punktiem un tikai vieniem ielaistiem vārtiem. Sudraba godalgas nopelnīja "DSV" (6), bet godpilnajā trešajā vietā ierindojās FK "02", kas līdzīgi kā "Beerhouse No1" iekrāja četrus punktus, bet pārspēja tiešo konkurenti savstarpējā cīniņā. Ar diviem punktiem C grupas piektajā pozīcijā turnīru noslēdza "Rīnūži".

Tikmēr D apakšgrupā nepārspēta palika TFK "Jēkabpils" (10), iegūstot savā īpašumā Cerību kausu. Turnīra tabulas tālākajās ailītēs izkārtojās attiecīgi FC "Rastafari" un "AVANTEX" (abām pa 7 punktiem), kā arī FK "Lions" (4) un SK "Imanta" (0).

Uzreiz pēc turnīra risinājās trīs labāko komandu sveikšana, papildus suminot arī individuālo nomināciju laureātus jeb vērtīgākos spēlētājus – Denisu Romanovu ("Baltic XL"), Mihailu Ivanovu ("DSV") un Dmitriju Travkinu (FK "02").

Dienas otrajā pusē Salaspilī notikušajā meiteņu komandu turnīrā spēkojās sešas dalībnieces, uzvarētāju noskaidrojot pēc viena apļa turnīra. Ar perfektu bilanci – piecas uzvaras tikpat mačos – sacensībās triumfēja Rīgas Futbola skola (15), otrajā vietā ierindojoties FS "Jelgava" (10), bet trešajā – SK "Imanta" (7). Aiz pjedestāla finišēja atlikušās trīs dalībnieces, kuru vidū ietilpa attiecīgi Rīgas Rīnūžu vsk. (5), Babītes SK (4) un SK "Kuorsova" (1).

Par sacensību vērtīgākajām spēlētājām tika atzītas Marta Kāne (SK "Imanta"), Elza Strazdiņa (FS "Jelgava") un Alīna Ansone (Rīgas Futbola skola).

Turnīra uzdevumi ir aktīva dzīvesveida un telpu futbola popularizēšana meiteņu un amatieru vidū, palīdzēšana sagatavoties ziemas turnīriem, kā arī stiprāko telpu futbola komandu noteikšana.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija