Latvijas U-19 telpu futbola izlase sestdien aizvadīja savu trešo spēli pārbaudes turnīrā Horvātijā. Šoreiz pretiniekos bija turnīra līdere Francija, kas ņēma virsroku ar 6:3 (4:0) un priekšlaikus nodrošināja sev panākumu turnīrā.

Latvijas jaunie telpu futbolisti centās spēlēt aktīvi bumbas atņemšanā. Francija pirmā izvirzījās vadībā pēc standartsituācijas 4. minūtē, pēc tam Latvija pārņēma iniciatīvu un tika pie vairākiem bīstamiem sitieniem, tostarp arī no ļoti tuvas distances, taču bumba nekādi neatrada šauro ceļu vārtu tīklā. Bīstami izgājieni pretuzbrukumos, presingā atņemtas bumbas, standartsituācijas, individuāli reidi - visos veidos Latvija tika pie sitienu iespējām bīstamās situācijās, taču bieži vien bumba iestrēga pretinieku spēlētāju biezoknī vai lidoja secen vārtiem. Turpretim Francija savas pretuzbrukumu iespējas izmantoja aukstasinīgāk.

Puslaiku pārtraukumā rezultāta tablo vēstīja 4:0 Francijas labā. Otrā puslaika pirmajā minūtē Andžejs Mickēvičs pārtvēra bumbu pretinieku laukuma pusē un raidīja to vārtos, panākot 1:4. Vēl pēc četrām minūtēm Marks Ziļs pēc standartsituācijas panāca 2:4, atjaunojot intrigas dzirksti spēlē. Nākamajā minūtē Andžejs Mickēvičs vēlreiz raidīja bumbu Francijas vārtos, taču tiesnešu saskatīja pārkāpumu pirms vārtu guvuma.

Pēc nonākšanas iedzinējos ar 2:5 otrā puslaika vidū mūsu komanda centās lauzt spēles ritējumu ar vārtsarga nomaiņu pret piekto laukuma spēlētāju. Kad līdz spēles beigām palika 6 minūtes un 52 sekundes, Toms Kristiāns Grīslis vienus vārtus atguva. Bet drīz vien Francija atjaunoja trīs vārtu starpību.

Kā zināms, turnīra ievadā Artūra Šketova vadītā komanda vispirms trešdien ar 3:1 uzvarēja Beļģiju un ceturtdien ar 3:2 pārspēja ārpus konkurences un ar vecākiem spēlētājiem spēlējošo Sanmarīno. Svētdien mūsu jaunieši samēros spēkus ar Slovēniju. Šajā duelī noskaidrosies otrās vietas liktenis.

Uz pārbaudes turnīru Horvātijā A. Šketovs uzaicinājis četrpadsmit spēlētājus. Viskuplākā pārstāvniecība ir no FK "Raba", ko izlasē pārstāv četri spēlētāji. Pa trim telpu futbolistiem komandā ir no TFK "Rēzekne", FK "Nikars" un SK "Kengaroos".

Martā komandai paredzēta dalība Eiropas čempionāta kvalifikācijas pamatkārtā, kurā būs jāsacenšas ar vienaudžiem no Horvātijas, Baltkrievijas un Azerbaidžānas.

SPĒLES VIDEO IERAKSTS: