Latvijas U-21 izlase piektdien 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā pirmā apļa spēlē izbraukumā ar rezultātu 0:1 (0:0) līdzvērtīgā cīņā piekāpās Ungārijai.

Pirmoreiz šajā ciklā Latvijas izlases sākumsastāvā devās pussargs Dmitrijs Zelenkovs un vārtsargs Rūdolfs Oskars Soloha, kuram šī vienlaikus bija debijas spēle U-21 valstsvienībā.

Soloham pirmais nopietnais darbs bija 8. minūtē, pārliecinoši tverot bumbu pēc sitiena no distances, kamēr Latvijas izlase pirmajās minūtēs, pateicoties aktīvam presingam, tika pie pirmā stūra sitiena izpildīšanas iespējas. Mājinieki, kuri bumbu kontrolēja vairāk, pie sava pirmā stūra sitiena tika 15. minūtē. Izteikti bīstamas situācijas pie komandu vārtiem gan neizveidojās.

Puslaika vidū Latvijas izlasei izdevās pārņemt bumbas kontroles pārsvaru savā pusē, tiekot pie vairākām standartsituācijām un sitieniem vārtu virzienā. Pirmā patiesi vērā ņemamā situācija gan izveidojās pie Latvijas komandas vārtiem, kad 31. minūtē pēc stūra sitiena mājinieku futbolists ar galvu raidīja bumbu mazliet garām vārtiem. Pāris minūtes vēlāk iespēja bija Kristeram Lūsiņam, tomēr viņš pēc centrējuma neaizsniedzās līdz bumbai.

Otrā puslaika pašā sākumā Latvijas izlase tika pie sava trešā soda sitiena, kas iespēju sist pa vārtiem nedeva, bet 52. minūtē laukuma saimnieku vārtu guvums tika atcelts aizmugures stāvokļa dēļ. Aktīvais presings dažas minūtes vēlāk ļāva bīstami pret vārtiem iziet Rihardam Ozoliņam, kuram nepadevās mēģinājums vēl labākā pozīcijā izvirzīt kādu no saviem komandas biedriem.

Spēles 62. minūtē laukumā devās Eduards Daškevičs, kurš nomainīja Zelenkovu. Pēc šīs maiņas iniciatīva atkal pārgāja Latvijas izlases pusē, sarūpējot vairākas standartsituācijas un garākas saspēles. Aptuveni desmit minūtes ilgais viesu komandas pārsvara periods gan noslēdzās ļoti neveiksmīgi, kad 77. minūtē uz maiņu laukumā nākušais Rege Santo pēc veiksmīgas saspēles atklāja rezultātu.

Aleksandrs Basovs cīņā Ozoliņa vietā sūtīja Bogdanu Samoilovu, bet Rūdolfu Zeņģi nomainīja pret Niku Dusalijevu. Tieši Samoilovs pēc Maksima Toņiševa reida un piespēles tika pie labākās vārtu gūšanas iespējas šajā mačā, taču viņa no soda laukuma vidus raidīto bumbu atsita pretinieku vārtsargs.

Pirmā apļa piecās spēlēs Latvijas komanda iekrāja trīs punktus, kas dod piekto vietu, savukārt ungāri ar septiņiem punktiem atrodas pozīciju augstāk.

Pēc šīs spēles Latvijas izlase dosies uz Poliju, kur 16. novembrī sacentīsies ar šīs valsts vienaudžiem.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas 2. vietu ieguvējas play-off stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.