Otrdien Latvijas sieviešu futbola izlase "Daugavas" stadionā Rīgā uzņēma spēcīgo Anglijas valstsvienību. Pēc spēles savus komentārus sniedza mūsu valstsvienības galvenais treneris Romāns Kvačovs.

"Paldies meitenēm par spēli. Viņas ievēroja spēles plānu, cik tas bija iespējams. Cik mums to ļāva, ievērojām arī spēles disciplīnu. Skaidrs, ka šobrīd mums ir grūti spēlēt pret vienu no stiprākajām komandām pasaulē. Kā zināms, anglietes šobrīd pasaules izlašu reitingā ir astotajā vietā. Pirmais puslaiks, manuprāt, mums padevās diezgan labs. Tika izpildītas prasītās lietas aizsardzībā, spēlēts ar drošināšanu. Arī pāreja uzbrukumā pāris reižu sanāca, kā plānots. Par sniegumu pirmajā puslaikā, manuprāt, varam ielikt sev plusiņu. Savukārt par otro puslaiku var nokomentēt, ka pretinieks šobrīd ir daudzkārt spēcīgāks. Plus arī fiziskie spēki sāka izsīkt, un tādēļ kļuva daudzreiz grūtāk izturēt pretinieču spiedienu. Sarežģītie laikapstākļi arī sekmēja spēku izsīkumu agrāk, nekā to varēja paredzēt," par spēli sacīja R. Kvačovs.

"Varu teikt, ka no šīs spēles ieguvu ļoti daudz informācijas kā treneris. Ja salīdzinām Angliju un Latviju pašreizējos apstākļos sieviešu futbolā, viena no būtiskākajām atšķirībām ir tāda, ka anglietes ir pilnībā profesionālas futbolistes. Futbols ir viņu maizes darbs, ikdienas darbības sfēra. Mums pagaidām tā vēl nav, bet ceram, ka pēc kāda laika tā kļūs arī par mūsu realitāti. Otra būtiskā atšķirība ir spēlētāju individuālajā meistarībā. Anglietes spēlē labos klubos, spēlē sākumsastāvu lomas. Tāpat ir arī vecuma starpība - anglietēm ir lielāka pieredze, Eiropas un pasaules čempionātu finālturnīru pieredze. Mūsu komanda šobrīd ir citā attīstības stadijā."

Ļoti daudz darba spēlē bija Latvijas izlases vārtsardzei Enijai Annai Vaivodei, kura vairākkārt glāba mūsu komandu no vārtu zaudēšanas. Vaivode izpelnījās komplimentus no angļu līdzjutējiem un piesaistīja viesu žurnālistu uzmanību. "Enija malacis, protams, neapšaubāmi, bet es vēlētos uzslavēt visu komandu, visas meitenes, kuras devās šovakar laukumā, un arī tās, kuras vēl nav tikušas pie teikšanas septembra un oktobra nometnēs, bet ir ar mums treniņprocesā."

Šī Latvijas izlasei bija otrā oktobra spēle, un treneris tika aicināts novērtēt visu oktobra nometni kopumā. "Šajā nometnē mums bija divas spēles, bet divas ļoti dažāda veida spēles, tās pat nevar īsti salīdzināt. Pret Ziemeļmaķedoniju mums bija, varētu teikt, divu spēkos līdzvērtīgu pretinieču duelis. Tajā spēlē mums bija pārsvars bumbas kontrolē, mēs izveidojām vairāk vārtu gūšanas iespēju, diemžēl pievīla realizācija. Savukārt šodien mēs spēlējām pret grandu, pret kuru, skaidrs, bija jāspēlē no aizsardzības. Secinājums no spēles ar Ziemeļmaķedoniju ir tāds, ka arī mēs protam spēlēt ar bumbu, veidot uzbrukumus, spēlēt arī no pirmā numura pozīcijām. Savukārt pret Angliju mums epizodiski izdevās ļoti labi nospēlēt aizsardzībā."