Oktobra vidū noslēdzās Rīgas čempionāts jeb Latvijas čempionāta 3. līgas sacensības Rīgas reģionā. Zelta un sudraba godalgas, kā vēstīts, priekšlaikus jau bija nodrošinājušas Babītes SK un FK "Jūrnieks", savukārt godpilnajā trešajā pozīcijā turnīru pabeidza FK "Beitar" vienība.

Kā zināms, pērn Rīgas čempionāts tā tradicionālajā veidolā tika atsākts pēc viena gada pārtraukuma, kad Otrās līgas turnīrs, līdzīgi kā virslīgas un Pirmās līgas sacensības, bija nodots LFF pārraudzībā. Par 2020.gada Latvijas galvaspilsētas spēcīgāko vienību kļuva FC "Caramba Riga", sudraba pozīcijā ierindojoties "Tente"/SFS, bet trešo vietu izcīnot FK "Jūrnieks" komandai.

Šajā vasarā turnīrs, līdzīgi kā pērn, risinājās kā Latvijas 3. līgas čempionāta Rīgas reģiona sacensības, uzvarētājam iegūstot tiesības pārstāvēt Rīgu Latvijas čempionāta Trešās līgas finālturnīrā.

Čempione Babītes SK kopš septembra beigām laukumā devās divas reizes, kaldinot divas ļoti pārliecinošas uzvaras – 8:1 pār SK "Kengaroos" (trīs vārti Danielam Ričardam Geidānam, kurš ar 21 vārtu guvumu kļuva par rezultatīvāko turnīra spēlētāju) un 10:1 duelī pret FK "Beitar" ("pokeris" jeb četri vārti spēlē Aleksejam Kucenko). Jāatzīmē, ka Babītes SK futbolisti kopumā triumfēja 16 mačos, tikai pa reizei cīnoties neizšķirti un zaudējot un kopumā iegūstot 49 punktus kopvērtējuma tabulā.

Tikmēr sudraba medaļniece FK "Jūrnieks" (42) sacensības pabeidza septiņus punktus aiz līderes, noslēdzošajā cīniņā oktobra sākumā pārspējot Rīgas Tehnisko universitāti – 3:1. Savukārt trešo vietu izcīnījusī FK "Beitar" (36) bez jau minētās neveiksmes pret Babītes SK abus pārējos oktobra mačus aizvadīja sekmīgi, triumfējot dueļos ar FK "Kuivižu Spartaks" (6:0), kā arī pēc spraigas spēkošanās uzveicot "Riga United FC" – 4:3. Pēdējais no šiem mačiem, kas risinājās 11. oktobrī, kļuva par valsts mērogā pirmo futbola spēli, kas aizvadīts "zaļajā" režīmā, pulcējot spēlētājus un oficiālas personas, kuri vakcinējušies vai izslimojuši "Covid-19".

Pavisam netālu aiz godalgoto vietu pjedestāla palika SK "Kengaroos" (35) un SK "Upesciems" (32) vienības, savukārt jau nostāk tabulā izkārtojas pārējās piecas komandas – Rīgas Tehniskā universitāte (24), "Riga United" FC (15) un FS "Rakari" (13), kā arī ASK "Kadaga" (10) un FK "Kuivižu Spartaks" (5).

Par sacensību labāko uzbrucēju tika atzīts iepriekš minētais D. R. Geidāns, labākā vārtsarga titulu nopelnīja viņa komandas biedrs Kristofers Sondors, savukārt vērtīgākā spēlētāja gods atvēlēts citam čempionu pārstāvim Ņikitam Žarovam. Uzvarošās komandas vadītājs Viktors Terentjevs nopelnīja labākā trenera balvu, tāpat Babītes SK rīcībā arī "fair-play" nominācija. Savukārt attiecīgi vērtīgākā aizsarga un pussarga tituls pienācās FK "Jūrnieks" futbolistiem – Artūram Piļenkovam un Asilbekam Vokhidovam.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija