Latvijas U-21 izlase 12. oktobrī izbraukumā 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 1:2 (1:1) piekāpās Izraēlai, izšķirošos vārtus ielaižot pamatlaika priekšpēdējā minūtē.

Latvijas izlasē, salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Sanmarīno, tika veikta viena sastāva izmaiņa – Rolanda Boča vietā laukumā devās Rūdolfs Zeņģis.

Pirmajās minūtēs laukuma saimnieki sev izkārtoja vairākus sitienus no vidējās distances, kas lidoja vārtiem secen, kamēr Emīla Birkas raidījums pa vārtiem tika bloķēts. Mājinieki savu panāca astotajā minūtē, kad pēc Frenka Dāvida Orola neveiksmīgi atsistās bumbas pirmais pie tās piesteidzās un tīklā raidīja Itajs Buganims. Latvijas izlase gan neapjuka un ātri atguvās, jau 16. minūtē atjaunojot neizšķirtu – pēc Renāra Varslavāna izpildītā stūra sitiena Iļja Korotkovs atmeta bumbu Robertam Veipam, kurš ar galvu raidīja to vārtos. Robertam pirmie vārti Latvijas U-21 izlasē.

Pirmā puslaika turpinājumā iztika bez ļoti bīstamām epizodēm pie komandu vārtiem. Latvijas komanda tika pie vairākām daudzsološām standartsituāciju iespējām, taču sitienus pa vārtiem tās nedeva. Laba iespēja bija Normundam Uldriķim, kura raidījums ar galvu izrādījās par vāju. Mača 37. minūtē mājinieki varēja atgūt vadību, tomēr izgājienā izdarītais sitiens lidoja vārtiem secen.

Atsākoties spēlei pēc pārtraukuma, savu komandu nācās glābt Izraēlas izlases vārtsargam, kuram lielas problēmas sagādāja Birkas izdarītais sitiens. Arī vēlāk iespēja sist pa vārtiem bija Birkam, kuram jau atkal izveidojās veiksmīga saspēle ar Eduardu Daškeviču. Sekojušajā stūra sitiena izspēlē tālu no vārtu guvuma nebija Veips. Aizsardzībā komanda demonstrēja nosvērtu un kompaktu sniegumu.

Arī puslaika otrajā pusē aina laukumā bija līdzīga – Latvijas izlase aizsardzībā bija pārliecinoša un ik pa brīdim tika pie savām uzbrukumu veidošanas iespējām. Neskatoties uz laukuma saimnieku teritoriālo pārsvaru, izteiktas vārtu gūšanas iespējas Izraēlas komanda neizveidoja līdz pat 89. minūtei. Izmantojot latviešu pasivitāti aizsardzības darbībās, bumbu Orola sargāto vārtu tuvajā augšējā stūrī trieca Ido Šahars, sagādājot viesiem sāpīgu zaudējumu.

Latvijas komanda turnīru septembrī sāka ar diviem zaudējumiem savā laukumā pret savas apakšgrupas nominālajiem līderiem Poliju (0:2) un Vāciju (1:3), savukārt oktobra pirmajā mačā pagājušajā nedēļā Rīgā ar 2:0 tika pārspēti vienaudži no Sanmarīno. Tikmēr Izraēlas futbolisti sevi turnīra ievadā iepriekš bija apliecinājuši labi – panākumi viesos pret Ungāriju (2:1) un Poliju (2:1), kam pagājušajā ceturtdienā sekoja 2:3 zaudējums izbraukumā pret Vāciju. Izceļams, ka šajā mačā Izraēlas izlase vadībā ar 2:1 atradās līdz pat 89. minūtei.

Šogad Latvijai paredzētas vēl divas spēles – novembrī izbraukumā pret Ungāriju un Poliju.

Šis ir otrais U-21 Eiropas čempionāts, kura finālturnīram kvalificēsies 16 komandas. Finālturnīrs notiks Gruzijā un Rumānijā. Kvalifikācijā piedalās 53 Eiropas valstsvienības, sacenšoties par 14 vakantajām vietām finālturnīrā. Tam kvalificēsies visu deviņu grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Pārējās astoņas 2. vietu ieguvējas play-off stadijā noskaidros vēl četrus finālturnīra dalībniekus.