Valdlaučos, Daugavas krastā, 65 000 m2 teritorijā top lielākais privātais daudzfunkcionālais sporta komplekss "LNK Sporta parks". Kompleksā ietilps trīs mūsdienīgi pilna izmēra futbola laukumi, no tiem divi ar augstākās kvalitātes dabīgo zālāju, bet viens ar jaunākās paaudzes mākslīgo segumu. Tiks izbūvēti arī pludmales volejbola, basketbola, 3x3 basketbola, strītbola, florbola, pludmales futbola un mazāka izmēra futbola laukumi. Kompleksā vienlaikus sportot varēs vairāk nekā 300 cilvēki. "LNK Sporta parkā" būs pieejams arī moderns bērnu rotaļu laukums. Sporta kompleksa atklāšana plānota nākamā gada vasarā.

Valdlaučos tiks izbūvēta arī konferenču zāle, ģērbtuves, dušas un citas tehniskās telpas sporta pasākumu nodrošināšanai. Projekta attīstītājs ir "LNK Properties". Līdz šim uzņēmums ir specializējies industriālo parku un dzīvojamo ēku būvniecībā. "LNK Sporta parks" būs pirmā sporta būve, kuras celtniecību tas realizēs.

"Šis ir vērienīgākais privātais sporta infrastruktūras projekts, kas realizēts Latvijā. Ar tā būvniecību "LNK Properties" ne tikai nodrošinās daudziem bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem iespēju pilnvērtīgi sportot, bet arī apgūst jaunas būvdarbu tehnoloģijas un pieredzi. Nākotnē līdzīgi sporta kompleksi varētu parādīties arī citviet Latvijā. Mūsu pieredze varētu būt interesanta arī kaimiņvalstu sporta nozares pārstāvjiem," stāsta "LNK Properties" valdes loceklis Pāvels Broitmans.

"LNK Sporta parks" būs Latvijai unikāls sporta dzīves centrs, turklāt tas pildīs arī sociālu funkciju. Ieguldījums šajā sporta centrā ir tiešs pienesums sporta attīstībā Latvijā, jo tas nebūs biznesa projekts - peļņa no šī kompleksa nav sagaidāma, skaidro projekta realizētāji. Jaunā sporta bāze piedāvās arī atbalsta un atlaižu programmas, kuru ietvaros infrastruktūras izmantošana būs bezmaksas atsevišķiem bērnu un jauniešu kolektīviem. Bērnu rotaļu laukums būs pieejams bezmaksas. Kopējās investīcijas kompleksa attīstībā ir pieci miljoni eiro.

"No LNK uzņēmumu puses jau ilgstoši veidojam ilgtermiņa atbalsta programmas Latvijas studentu basketbola izlasei, pludmales volejbola komandām, boksam, futbolam un citiem sporta veidiem. Šogad iesaistījāmies Latvijas Olimpiskās komitejas projektā "Olimpiskais drafts", sniedzot atbalstu jaunajiem un talantīgajiem sportistiem. Līdz ar to "LNK Sporta parks" ir loģisks turpinājums mūsu sporta atbalsta programmām. Lai pēc iespējas vairāk cilvēku varētu iesaistīties sporta aktivitātēs, jābūt pieejamai mūsdienīgai sporta infrastruktūrai, kāda tagad top Valdlaučos," pauž Broitmans.

Oktobra sākumā Latvijā viesojās Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Džanni Infantīno, kurš apmeklēja topošo sporta kompleksu un piedalījās laika kapsulas ielikšanas ceremonijā. Pasākumā piedalījās arī Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko un "LNK Industries" valdes priekšsēdētājs Artjoms Milovs.

"Lai jaunieši varētu pievērsties sporta aktivitātēm, lai sporta klubi varētu attīstīties un augt, ir nepieciešama laba, kvalitatīva un, galvenais, pieejama infrastruktūra. LFF vārdā varu paust lielu gandarījumu par šādu privātu iniciatīvu. Tā noteikti ietekmēs tālāko dažādu sporta veidu attīstību Latvijā, un īpaši jau futbolā. Valdlaučos top tiešām pasaules līmeņa futbola laukumi," uzsver LFF prezidents Vadims Ļašenko. 

Informāciju sagatavoja:
"LNK Properties"