Izskaņai arvien straujāk tuvojas Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola turnīru asociācijas (FTA) organizētais Rīgas čempionāts. Zelta godalgas priekšlaikus jau nodrošinājusi Babītes SK, tāpat skaidrs, ka otro vietu sacensību finišā ieņems FK "Jūrnieks", savukārt trešās pozīcijas liktenis joprojām ir ar jautājuma zīmi.

Šajā vasarā turnīrs līdzīgi kā pērn risinās kā Latvijas 3. līgas čempionāta Rīgas reģiona sacensības, uzvarētājam iegūstot tiesības pārstāvēt Rīgu Latvijas čempionāta 3. līgas finālturnīrā.

Nākamā čempione Babītes SK pēdējo divu nedēļu laikā laukumā devās trīs reizes, kaldinot panākumus duelī pret FK "BEITAR" (7:1, trīs vārti Danielam Ričardam Geidānam), svarīgā mačā pārspējot sīvāko sāncensi turnīra tabulā FK "Jūrnieks" (4:2), kā arī uzveicot ASK "Kadaga" – 3:1. Tādējādi kopvērtējuma tabulā Babītes komanda, kurai vēl atlikuši divi mači, savākusi 43 punktus un kļuvusi neaizsniedzama pārējām konkurentēm.

Četru punktu atstatumā no līderes ar vienu spēli rezervē atrodas jau minētā FK "Jūrnieks", kas bez zaudējuma cīņā ar Babītes SK vēl arī uzveica ASK "Kadaga" (4:0) un slēdza mierizlīgumu cīniņā ar SK "Upesciems" (3:3). No tuvākajām konkurentēm vicelīderi šobrīd punktu izteiksmes ziņā vēl var noķert tikai ceturtajā vietā esošā FK "BEITAR" (30 punkti un 3 spēles), taču vienāda punktu skaita gadījumā priekšrocības pārākuma savstarpējos dueļos dēļ iegūs jūrnieki.

Trešās vietas liktenis Rīgas čempionātā izšķirsies neklātienes duelī starp SK "Kengaroos" (32) un FK "BEITAR" (30), kas pēdējo divu nedēļu spēles aizvadīja mainīgām sekmēm. Pirmā guva divas uzvaras cīņās ar "Riga United" FC (4:1) un FS "Rakari" (6:1), kamēr "BEITAR", kā minēts, cieta smagu sakāvi pret Babītes SK un uzveica Rīgas Tehnisko universitāti – 6:2. Ja SK "Kengaroos" vēl atlikušas divas cīņas, tad FK "BEITAR" laukumā jādodas trīs reizes.

Rīgas čempionāta kopvērtējuma tabulas piektajā pozīcijā ar 26 punktiem atrodas SK "Upesciems", vietu zemāk ierindojas Rīgas Tehniskā universitāte (18), bet noslēdzošajās kopvērtējuma ailītēs izkārtojušās attiecīgi ASK "Kadaga" un FS "Rakari" (abām pa 10), kā arī "Riga United FC" (6) un FK "Kuivižu Spartaks" (5).

Čempionāta rezultatīvākais spēlētājs joprojām ir 17 reizes pretinieku vārtsargus sarūgtinājušais Aleksejs Rosoha (FK "BEITAR").

Vairāk informācijas meklējiet turnīra mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija