Latvijas Futbola federācijas (LFF) Godīgas spēles un ētikas komiteja, konstatējot tiešu dalību spēles rezultāta apzinātā manipulēšanā, diskvalificējusi trīs FC "Noah Jurmala" kluba spēlētājus – serbu Bojanu Kneževiču, Ofosu Apiju no Ganas un ukraini Oleksiju Babiru. Pamatojoties uz LFF Disciplināro reglamentu, šīm personām piemērota 12 mēnešu diskvalifikācija no visām LFF organizētajām sacensībām un 1000 EUR naudas sodu.

Jūnijā LFF Disciplinārlietu komiteja līdz gala lēmuma pieņemšanai no LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas puses attiecībā uz iespējamo FC "Noah Jurmala" un tā spēlētāju, tajā skaitā Bojana Kneževiča, iesaisti darbībās, kas vērstas uz manipulācijām ar spēles rezultātu, diskvalificēja minēto Serbijas futbolistu. Lieta tika uzsākta saistībā ar "Optibet" Virslīgas čempionāta 2021. gada 29. maija spēli FC "Noah Jurmala" - FK "Liepāja".

LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja pēc informācijas ieguves, apkopošanas un analīzes atzinusi, ka minētā spēle tika manipulēta no FC "Noah Jurmala" pārstāvju puses ar mērķi panākt konkrētu spēles rezultātu.

Procesa gaitā LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja īstenoja vairāku ar klubu un minēto spēli saistītu personu intervēšanu, kā arī izvērtēja sekojošus informācijas avotus, kas saturēja pieņemtos lēmumus pamatojošu informāciju:

  • Neatkarīgas LFF komisijas vērtējumu par spēli FC "Noah Jurmala" – FK "Liepāja";
  • Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Krāpniecisko darbību ar spēļu rezultātiem analīzes sistēmas (BFDS) ziņojumu;
  • Krāpniecisko darbību analīzes centra "Sport Integrity Team Srl" ziņojumu;
  • Likmju analīzes centra "Starlizard" atskaiti;
  • Spēles tiesneša ziņojumu;
  • Spēles tiesnešu inspektora ziņojumu.

Paralēli LFF ar visu tās rīcībā esošo informāciju vēršas Valsts policijā ar iesniegumu par noziedzīgu nodarījumu, par kuru paredzēta atbildība saskaņā ar Krimināllikuma 212.1-3 pantu.

"Latvijas futbolā negodīgām un krāpnieciskām darbībām nav vietas. Uz katru saņemto signālu vai indikāciju mēs reaģējam aktīvi un asi. Esam pateicīgi katram, kas mums palīdz identificēt vainīgās personas un norādīt uz kādām iespējamām prettiesiskām darbībām. Lai šis kalpo kā atgādinājums arī tiem, kas domā, ka ir ārpus likuma," pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko. "Ceram arī uz ātru Valsts policijas darbu, lai vainīgie tiktu saukti pie atbildības visaugstākajā līmenī. Šāda atzinuma saņemšana, protams, liek uzdot kārtējos jautājumus par šī kluba dalību Virslīgas čempionātā. Vērtēsim iespējamos pakārtotos soļus, paralēli gaidot arī Sporta arbitrāžas tiesas lēmumu šī kluba Virslīgas licences atbilstības sakarā. Nākamajā nedēļā uz LFF valdes sēdi aicināsim LFF drošības un godīgas spēles speciālistu, lai diskutēto par tālāko. Mūsu rīcībā ir pietiekoši daudz informācijas, kas liek uzdot virkni jautājumu par šī kluba darbību."