Klubu ilgtspējīgas attīstības atbalsta programmas (KIAAP) realizēšanai 2021. gada ietvaros tiks novirzīti 265 250 EUR, apstiprinājusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde. Lielāko daļu no rezervētā finansējuma veido "FIFA Forward" programmā piesaistītie līdzekļi.

Pērn KIAAP programma, kas tika izveidota, lai veicinātu klubu ilgtermiņa stabilitāti un attīstību, noslēdza savu četru gadu darbības ciklu. Šajā periodā programmā tika uzņemtas 70 organizācijas, bet klubos ieguldīti 1 009 000 EUR.

Uz jauno programmas darbības ciklu tā tikusi pilnveidota, paredzot būtiski paplašināt programmas darbības loku, klubiem pieejamā atbalsta apmēru un tā iegūšanas nosacījumus sasaistot ar iegūto līmeni klubu akreditācijas procesā. Programma, kurā ietverts atbalsts arī sieviešu futbola segmentam, paredz stimulēt klubu izaugsmi ar pieejamo finansējumu trīs griezumos – nemainīgā daļa, iezīmētais finansējums treneru kvalifikācijas celšanai un inventāra iegādei, kā arī atbalsts, kas atkarīgs no saņemtā vērtējuma ikgadējā klubu akreditēšanas procesā.

LFF biedri par noteikumiem un procesu dalībai programmā tiks informēti atsevišķi.

IZMAIŅAS SACENSĪBU REGLAMENTOS:

LFF valde 23. aprīļa sēdē, ņemot vērā izmaiņas "Optibet" Virslīgas čempionāta norisē, nolēma apstiprināt sekojošas izmaiņas sacensību reglamentā - ja čempionātā piedalās astoņi klubi, tad klubs, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar komandu, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem trešo vietu. Ja čempionātā piedalās deviņi klubi, tad klubs, kas ieņem pēdējo vietu, pārspēlēs tiekas ar komandu, kas "Optibet" Nākotnes līgas čempionātā ieņem otro vietu.

Tāpat, ņemot vērā turnīru norises atlikšanu līdz to atļaus epidemioloģiskās drošības radītāji, apstiprināti grozījumi "Optibet" Nākotnes līgas, 2. līgas un 3. līgas čempionātos, kas skar vārdisko pieteikumu iesniegšanu un spēlētāju pāreju logus.