Latvijas nacionālā futbola izlase 24. martā savā pirmajā 2022. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē ar rezultātu 1:2 (1:1) "Skonto" stadionā piekāpās Melnkalnei.

Spēles pirmajā puslaikā laukumā valdīja līdzvērtīga spēkošanās un bieža spēka spēle. Divreiz savu komandu glābt nācās Latvijas izlases vārtsargam Pāvelam Šteinboram, kamēr otrā laukuma pusē draudus pretinieku vārtiem radīja gan Raivis Andris Jurkovskis, gan Vladimirs Kamešs. Pēc lieliskas saspēles 40. minūtē rezultātu ar spēcīgu sitienu no tuvas distances atklāja Jānis Ikaunieks, tomēr jau nākamajā uzbrukumā Melnkalnes komanda līdzsvaru atjaunoja, kad precīzs bija Stevans Jovetičs.

Arī otrajā puslaikā abas komandas iesaistījās asā bezkompromisa cīņā. Laukuma saimniekiem bija iespējas izcelties, tomēr pie Latvijas izlases vārtiem draudi tika radīti biežāk. Tas cīņas izskaņā nosvēra svara kausus par labu viesiem, kuru rindās 83. minūtē vēlreiz izcēlās Jovetičs. Atlikušajā laikā Latvijas izlases centieni atspēlēties bija nesekmīgi.

Šo maču Latvijas izlase aizvadīja "Skonto" stadionā, kur iepriekšējo reizi valstsvienība spēlēja 2017. gada oktobrī. Visas pārējās kvalifikācijas cikla mājas spēles 2021. gadā Latvijas izlase plāno aizvadīt "Daugavas" stadionā.

Jau 27. martā Latvijas izlase nākamajā turnīra spēlē izbraukumā tiksies ar Nīderlandi, bet 30. martā sekos mačs viesos pret Turciju. Arī šīs spēles būs vērojamas TV6 tiešraidē.

Kvalifikācijas turnīrā izlases sadalītas desmit grupās pa sešām vai piecām komandām. Latvijas izlase spēkojas vienā grupā ar Nīderlandi, Turciju, Norvēģiju, Melnkalni un Gibraltāru. Finālturnīram kvalificēsies visu desmit grupu uzvarētājas. Savukārt katras grupas 2. vietu ieguvējas plus vēl divas komandas no UEFA Nāciju līgas teicamniecēm kvalifikācijas play-off stadijā savā starpā sacentīsies par vēl trim ceļazīmēm uz finālturnīru.