Ceturtdien, 11. martā, UEFA rīkotajās izlozēs noskaidrojās komandas, ar kurām Latvijas WU-17 un WU-19 meiteņu izlases sacentīsies 2022. gada Eiropas čempionātu kvalifikācijas turnīros.

Abos vecumos ieviesta jauna izspēles kārtība. Sacensības vienlaikus notiks gan pēc formāta, kāds ir UEFA Nāciju līgā, spēcīgākajām komandām spēlējot A līgā, bet rangā zemāk esošajām - B līgā, gan kā kvalifikācija 2022. gada finālturnīram. Kvalifikācijas pirmās kārtas mači notiks pēc mini turnīru principa.

Latvijas WU-17 izlase tika ielozēta B5 grupā ar Rumāniju un Turciju. Spēles notiks laika posmā no šī gada 1. augusta līdz 14. novembrim. Mini turnīru mājinieki tiks noteikti tuvākajā laikā.

Savukārt WU-19 vecuma kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas jaunietēm B5 grupā pretiniekos piespēlētas vienaudzes no Horvātijas, Kosovas un Lihtenšteinas. Spēles, kuru mājinieces tiks noteiktas atsevišķi, paredzētas šīgada septembrī un oktobrī. 

Abos vecumos grupas uzvarētājas un labākā no otrās pozīcijas ieguvējām kvalificēsies spēcīgākajai jeb A grupai, no kuras būs iespēja izcīnīt vietu finālturnīrā. Kvalifikācijas otrā kārta tiks aizvadīta 2022. gada pavasarī.

WU-17 izlasēm finālturnīrs ar astoņu komandu dalību notiks Bosnijā un Hercegovinā, bet WU-19 vecumā tas paredzēts Čehijā.

Iepriekš 2019./2020. un 2020./2021. gada kvalifikācijas turnīri šajās vecuma grupās tika apturēti ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ.