Teju visi labākie Latvijas futbola tiesneši no 19. līdz 27. februārim Turcijā aizvadīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto tradicionālo treniņnometni pirms "Optibet" Virslīgas sezonas. Nometnē piedalījās deviņi tiesneši un 16 tiesneša asistenti, vairumam no kuriem šogad paredzēts uzticēt "Optibet" Virslīgas čempionāta spēļu apkalpošanu. Katru dienu notika divi fiziskie treniņi un divas teorētiskās nodarbības, kā arī pārbaudes spēļu tiesāšana. Latvijas tiesneši kopā piedalījās 20 spēļu tiesāšanā.

"Treniņnometnes laikā tiesneši turpināja pilnveidot savu fizisko sagatavotību un piedalījās teorētiskajās nodarbībās FIFA instruktora Valentīna Ivanova, FIFA RIDE instruktora Andreja Sipailo un manā vadībā. Nometnes laikā mēs kopā ar LFF Tiesnešu komitejas locekli Jāni Pukijānu vērojām Latvijas tiesnešu sniegumu pārbaudes spēlēs starp tādām komandām kā "Rotor", "Šiņņik", "Dinamo" (Krievija), "Kairat", "Tobol", "Atirau", "Kaisar", "Šahtjor" (Kazahstāna), "Metalist", "Karpati", "Krivbass", "Oboloņ" (Ukraina), "Ruh" (Baltkrievija) un "TVS" (Nigērija)," skaidro LFF Tiesnešu nodaļas vadītājs Vadims Direktorenko.

"Visu tiesneša vārdā gribu pateikties LFF vadībai un biedrībai "Latvijas Futbola Virslīga", ka šādos apstākļos tomēr rasta iespēja un organizēta ļoti vērtīga treniņnometne Turcijā. Mūsu tiesneši, daži no kuriem tāda līmeņa nometnē bija pirmo reizi mūžā, guva nenovērtējamu pieredzi gan apkalpojot daudz, var teikt, starptautiskas spēles, gan aktīvi piedaloties semināros augstu vērtētā tiesnešu instruktora Valentīna Ivanova un Andreja Sipailo vadībā. Savukārt LFF un FIFA fiziskās sagatavotības instruktori Māris Smirnovs un Gžegožs Kržoseks apliecināja savu visaugstāko klasi, vadot fiziskās sagatavotības treniņus un citas ar tiesnešu fizisko kondīciju saistītas procedūras. Uzsvēršu arī fizioterapeita Sergeja Pečņikova kvalitatīvo darbu, kurš palīdzēja ātrāk atgūties no slodzēm. Un, protams, nevar nepieminēt LFF Drošības virsnieku Konstantīnu Rubīnu, kurš šādā epidemioloģiskā vidē kontrolēja situāciju katrā stadijā. Rezultātā visa mūsu delegācija pirms izlidošanas saņēma negatīvus COVID-19 testu rezultātus un veiksmīgi atgriezās mājās," klāsta V. Direktorenko.

Papildus jāuzsver, ka tiesnešu treniņnometnes laikā tika izmantota iespēja novadīt semināru par futbola noteikumu un interpretāciju aktualitātēm futbola klubam FC "Noah Jurmala", kas būs gaidāmās virslīgas sezonas debitants. LFF aicina visus klubus vērsties LFF Tiesnešu nodaļā (vadims.direktorenko@lff.lv), lai piedalītos attālinātos semināros saistībā ar jaunākajām futbola noteikumu un interpretāciju aktualitātēm.

TRENIŅNOMETNES DALĪBNIEKU SARAKSTS:

Spasjonņikovs Vitālijs Tiesnesis
Golubevs Aleksandrs Tiesnesis
Ķere Mareks Tiesnesis
Vasjukovs Jevgēnijs Tiesnesis
Ķēniņš Artis Tiesnesis
Vītoliņš Artūrs Tiesnesis
Ratnieks Kristaps Tiesnesis
Keziks  Jevgenijs   Tiesnesis
Vasjkovs Sergejs Tiesnesis
Platonovs Romans Asistents
Lācis Niklavs Asistents
Svipsts Mārtiņš Asistents
Morozovs Jevgēnijs Asistents
Šakurovs Artūrs Asistents
Ivļevs Ņikita Asistents
Tatriks Raimonds Asistents
Kolosovs Andrejs Asistents
Lemkins Arnis Asistents
Borisevičs Eduards Asistents
Botošs Ruslans Asistents
Dirnēns Ralfs Asistents
Saulenbergs Rihards Asistents
Zaharčukovs Andrejs Asistents
Makarovs Andrejs Asistents
Lavrentiks Igors Asistents