Latvijas telpu futbola izlasē, kas gatavojas 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm Jelgavā pret Slovēniju (29. janvārī) un Šveici (1. februārī), konstatēta viena spēlētāja saslimšana ar Covid-19. Ņemot vērā ikdienas dzīvošanas paradumus izlases nometnes laikā, kontaktpersonas statuss papildus noteikts vienam spēlētājam.

Treniņnometnes laikā izlases pārstāvjiem saskaņā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) noteikumiem veiktas vairākas testēšanas. Nesenākajās no tām 27. janvārī pozitīvas analīzes uzrādītas valstsvienības spēlētājam Artūram Strazdiņam. Viņš no pārējās komandas ticis nošķirts un valstsvienībai šoreiz nevarēs palīdzēt.

Pēc komunikācijas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC) un attiecīgām pakārtotajām darbībām kontaktpersonas statuss noteikts valstsvienības vārtsargam Kasparam Žurovam. Līdz ar to arī viņš no pārējās komandas ir nošķirts un gaidāmajos mačos nepiedalīsies.

Ņemot vērā to, ka tādējādi Latvijas izlases sastāvā ir palicis viens nominālais vārtsargs, pašlaik norisinās komunikācija ar UEFA, lai pēc attiecīgas testēšanas izlasei pieaicinātu kādu no paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļautajiem šīs pozīcijas spēlētājiem. Par izsaukto spēlētāju LFF ziņos atsevišķi.

Attiecībā uz pārējās komandas veselības stāvokļa uzraudzīšanu tiek veiktas sekojošas darbības – pirms 28. janvāra pirmsspēles treniņa komandai tiek veikta eksprestestēšana, un treniņā varēs piedalīties tikai spēlētāji ar negatīvu rezultātu, bet 28. janvāra vakarā izlasei tiks veikta pilnā ierindas pārbaude. Par tās rezultātiem LFF ziņos atsevišķi.