Latvijas Futbola federācijas (LFF) kolektīvs sveic vienu no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem un kādreizējo slavenās Rīgas "Daugavas" meistarkomandas spēlētāju Georgiju Smirnovu, kurš 20. janvārī svin 85 gadu dzimšanas dienu. Novēlam veselību un izdošanos visos dzīves ceļos!

Georgijs Smirnovs 1936. gada 20. janvārī piedzima tagadējā Sanktpēterburgā, bet Rīgas "Daugavas" rindās viņš kā uzbrucējs spēlēja no 1957. līdz 1969. gadam. Īpaši izdevusies Georgijam Smirnovam, kurš bija arī komandas kapteinis, bija 1960. gada sezona, kad viņš PSRS augstākās līgas čempionātā guva 11 vārtus un tika iekļauts starp PSRS tā gada 33 labākajiem futbolistiem. Līdzīgu godu PSRS laikos neviens cits Latvijas klubu pārstāvis neizpelnījās.

Neskatoties uz iespējām pārcelties uz kādu no vadošajiem PSRS futbola klubiem, Georgijs Smirnovs teju visu savu karjeru palika uzticīgs Rīgai un Latvijas futbola dzīvei. Pēc karjeras beigām Georgijs Smirnovs ilgstoši kā galvenā trenera palīgs un vēlāk arī kā galvenais treneris strādāja VEF kluba sistēmā.

LFF 2006. gada sākumā par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas futbola attīstībā un popularizēšanā, kā arī sakarā ar 70 gadu dzīves jubileju sava laika populārākajam Latvijas futbolistam un ilggadējam futbola trenerim un organizatoram Georgijam Smirnovam piešķīra Goda biedra statusu.