Latvijas Futbola federācija (LFF) panākusi izdevīgu vienošanos ar uzņēmumu "Iterpro" par mūsdienīgas datu apkopošanas sistēmas pakalpojumu nodrošināšanu Latvijas nacionālajai izlasei. Platformā būs iespējams ievadīt, monitorēt un analizēt tehniskos, medicīnas un citus datus, veidojot spēlētāju profilus.

Nākamajos trīs gados Latvijas izlases treneru korpuss un medicīniskais personāls varēs ātri un ērti sekot līdzi visu futbolistu tehniskā snieguma un veselības datiem, analizēt tos, laikus diagnosticēt un prognozēt vēl tikai veidojošās veselības problēmas mūsu futbolistiem.

Mūsdienu futbolā ir daudz dažādu rīku, kas iegūst visdažādākos datus par spēlētājiem un viņu fizisko stāvokli. Taču izlašu spēļu grafiks ir ārkārtīgi saspringts, un laiks datu analīzei - ierobežots, tāpēc ir svarīgi iegūt informāciju pēc iespējas ātrāk, apkopotā veidā pārraudzīt to. Šādu sistēmu lietderība aug ilgtermiņā, kad komandas rīcībā ir informācija par ilgstošu laika posmu. Tādā veidā treneri var savus lēmumus balstīt zinātnē, nevis paļauties tikai uz intuīciju, kā tas dažkārt bija izplatīti pagājušajā gadsimtā.

Daži būtiskākie ieguvumi komandām no šīs sistēmas izmantošanas ir iespēja samazināt savainojumu risku, optimizēt sniegumu, sabalansējot slodzes treniņos, kā arī veidot spēlētāju profilus ilgākā laika periodā.

"Iterpro" ir futbola sabiedrībā sevi jau pierādījis uzņēmums, ar kuru sadarbojas tādas organizācijas kā Šveices futbola federācija, AC "Milan", "Torino FC" u.c.