Pēc 2020. gada sezonas beigām "Optibet" virslīgas čempionātā ir aprēķināts, kā tiks sadalīts leģionāru maksas fonds. Šogad virslīgas klubi par leģionāru pieteikšanu un izmantošanu čempionātā kopumā samaksājuši 337 tūkstošus eiro.

Šo iemaksu fonds tiks izdalīts klubiem atbilstoši tam, cik daudz tie virslīgas mačos izmantojuši U-21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 1998. gadā un vēlāk). Klubiem pienākošās naudas summas aprēķināšanā tika izmantots arī koeficients, kas ņem vērā jauno futbolistu nospēlēto minūšu skaitu aizvadītajā čempionātā.

Pēc čempionāta beigām kļuvis zināms, ka vislielāko daļu no kopējā leģionāru fonda iegūs FK "Metta". Nedaudz mazāk saņems BFC "Daugavpils", FK "Jelgava" un FK "Tukums 2000"/TSS.

Kā zināms, šogad čempionāts aizritēja pēc jaunas leģionāru kvotas sistēmas, ko pagājušajā gadā apstiprināja LFF valdes iepriekšējais sasaukums. Šogad čempionāta spēlēs katra komanda laukumā varēja izmantot vienlaikus pa astoņiem ārzemju spēlētājiem. Tāpat šogad klubi veica leģionāru maksu, kas nebija jāmaksā 2019. gada sezonā.

Foto: Jānis Līgats, "Valmiera FC"