Uzlabojoties finanšu situācijai, Latvijas Futbola federācija (LFF) radusi veidus, kā atjaunot treneru prēmēšanas programmu. Tā darbojusies jau iepriekš, bet 2019. gadā tika apturēta, taču tagad LFF lēmusi par treneru prēmēšanu par diviem kalendārajiem gadiem - gan par 2019., gan par 2020. gadu.

Pavisam kopumā šīs programmas ietvaros treneriem tiks izmaksāti vairāk nekā 50 tūkstoši eiro. Trenera prēmijas summa veidojas par laika periodu 2019. un 2020. gadā.

Treneru prēmēšanas sistēmas kritēriji:

  • sagatavotajiem jaunatnes izlašu spēlētājiem;
  • sagatavotajiem nacionālās izlases spēlētājiem;
  • LFF Futbola Akadēmijas izcilniekiem;
  • jaunatnes čempionāta futbolā 11:11 godalgotajām vietām;
  • sagatavotajām sieviešu un meiteņu izlašu spēlētājām.

"Treneru ikdienas darbs klubos ir svarīgs pīlārs Latvijas futbolistu sagatavošanā. No viņu darba kvalitātes lielā mērā atkarīgs arī tas, kādā līmenī būs mūsu izlases un futbolisti. Lai treneri savā darbā būtu motivēti pievērst uzmanību spēlētāju individuālajai attīstībai ilgtermiņā, nevis tikai īstermiņa uzdevumu risināšanai laukumā, Latvijas futbola federācija ir izstrādājusi treneru prēmēšanas sistēmu," norādīja futbola departamenta vadītāja asistents Raimonds Aleksandrovs.

"Šīs prēmijas ir LFF pateicība par ieguldīto darbu. Prēmijas saņems visi treneri, kuri mūsu izlasēm sagatavojuši futbolistus un futbolistes. Daži no šiem treneriem ir jau cienījamā vecumā, taču viņu ieguldītais darbs nav aizmirsts, tas tiek augstu vērtēts," piebilda Aleksandrovs.