Sestdien Zemgales Olimpiskā centra sporta zālē aprāvās Latvijas čempionu "Petro-w" (Latvijas virslīgā klubs spēlē ar nosaukumu "FC Petrow"/"Jelgava") ceļš UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā. Mājinieku komanda pamatlaika pēdējās sekundēs panāca 3:3, taču pagarinājumā tomēr piekāpās slovāku "Lučenec".

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtā uzvarētājs tika noteikts pēc viena mača iznākuma. Izloze lēma, ka šis mačs "Petro-w" bija jāaizvada savā laukumā.

Rezultātu atklāja viesu komandas spēlētājs Peters Serbins, kuram, kā vēlāk izrādījās, piederēja pēdējais vārds spēlē. Latvijas klubam gan drīz vien izdevās atspēlēties - četras minūtes vēlāk ar precīzu sitienu līdzsvaru uz tablo atjaunoja Artūrs Jerofejevs.

Puslaiku pārtraukumā gan labākā noskaņojumā bija viesi, jo 14. minūtē Antons Brunovskis panāca 2:1 "Lučenec" labā. Savukārt otrā puslaika ievadā viesu ārzemnieks Rafaels panāca 3:1 Slovākijas kluba labā.

Sarežģītajā situācijā Latvijas telpu futbolisti nepadevās un cīnījās līdz galam. Vispirms Miks Babris pēc spēlētām 33 minūtēm un 33 sekundēm samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet sešas sekundes pirms pamatlaika beigām Maksims Seņs izrāva neizšķirtu. Šoreiz vārtsarga nomainīšana pret piekto laukuma spēlētāju attaisnojās.

Papildlaikā un emocionālā pacēluma vairāk vārtu gūšanas iespēju izdevās izveidot mājiniekiem, bet liktenīgs izrādījās viesu brazīļa Rafaēla solo reids 49. minūtē. Viņa izveidotajam uzbrukumam punktu pielika jau pieminētais Serbins, kurš ar diviem vārtiem apturēja "Petro-w" dalību eirokausos.

"Lučenec" tika uzskatīts par dueļa favorītu, un rezultāta ziņā Slovākijas klubam izdevās to apliecināt, lai gan statistika liecina par divu spēkos līdzvērtīgu komandu spēli.