Pirmdien, 16. novembrī, aizsaulē 75 gadu vecumā devies Laimonis Laizāns, kurš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem Latvijas futbola vārtsargiem. Latvijas Futbola federācija (LFF) izsaka līdzjūtību aizgājēja tuviniekiem, radiem, draugiem un viņa futbola talanta cienītājiem.

Atvadīšanās paredzēta 21. novembrī plkst. 11:00 Miķeļa kapos tuvāko līdzgaitnieku lokā.

Kad Laimonis Laizāns vēl bija skolēna vecumā, viņu uz futbola treniņiem uzaicināja pazīstamais futbola treneris Vadims Ulbergs. Iesākumā Laizāns spēlēja laukuma spēlētāja pozīcijā, bet pēc viena mača, kurā viņam nācās uzņemties savas komandas vārtu sargāšanu, tas mainījās. Tajā laikā vairums sportistu Latvijā spēlēja gan futbolu, gan hokeju, jo nebija futbola halles, kur ziemā futbolistiem trenēties. Līdz 1965. gadā Laizāns nolēma veltīt visu savu karjeru futbolam. Pēc pāris sezonām Rīgas "Daugava" sastāvā viņš saņēma vairākus piedāvājumus no PSRS Augstākās līgas klubiem. Laimonis Laizāns izvēlējās pievienoties Maskavas "Torpedo", kurā tolaik spēlēja tādi pazīstami futbolisti kā Valentīns Ivanovs un Eduards Streļcovs.

Pirmajā sezonā Laimonis Laizāns "Torpedo" rindās aizvadīja 25 spēles un "Torpedo" sastāvā piedalījās turnejā Dienvidamerikā. Bija komandas pamatvārtsargs, tolaik spēlējot savā labākajā formā. Tomēr ziemā, spēlējot hokeju, guva savainojumu, kas pārsvītroja viņa izredzes spēlēt augstākajā līmenī. Viņš atgriezās Rīgas "Daugava" komandā, kur spēlēja līdz 1976. gadam. Pēc tam viņš vairākus gadus spēlēja arī FK "Alfa" sastāvā Latvijas PSR čempionātā.

Vairāk par Laimoni Laizānu var lasīt Miķeļa Rubeņa rakstā žurnālam "Sports".