Trešdien, 21. oktobrī, četros mačos noskaidrojās futbola klubu kvartets, kas turpina cīņu par "Viensviens" Latvijas kausu. Sacensību ceturtdaļfināla barjeru pārvarēja Ventspils, Liepājas, Valmieras un pašreizējo trofejas īpašnieku RFS komandas.

"Viensviens" Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla stadiju šoreiz sasniedza tikai virslīgas klubi, zemāko līgu pārstāvjiem izstājoties iepriekšējās turnīra stadijās.

Dienas pirmajā duelī "kausa komandas" raksturojumu gadu gaitā ieguvusī FK "Jelgava" izrādīja sīkstu pretošanos FK "Ventspils" komandai. Gan spēles pamata, gan papildlaiks beidzās bez vārtu guvumiem, un uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles sitienu sērija. Lai gan ventspilnieku pirmās "pendeles" izpildītājs Lukass Viljela savu iespēju neizmantoja, kopumā aukstasinīgāk nospēlēja kurzemnieki, kuri sitienu sērijā bija pārāki ar 4-3.

Citā mačā, sacenšoties diviem Latvijas eksčempioniem futbolā, FK "Liepāja" viesos ar 3:1 nolieca "Spartaks Jūrmala" pretestību. Cīņas gaitā liepājniekiem ar precīziem sitieniem izcēlās Eduards Tīdenbergs, Artūrs Karašausks, kuram padevās sevišķi skaists sitiens, un Valērijs Harbačuks. Un tikai kompensācijas laikā, kad mača liktenis jau bija izšķirts, jūrmalniekiem goda vārtus guva Leons Šipošs.

Sarežģītāk nekā plānots uzvara nāca "Valmiera FC" komandai, kas tikai kompensācijas laikā izrāva minimālu 1:0 panākumu pār FK "Tukums 2000/TSS". Uzvaras vārtus kompensācijas laika otrajā minūtē guva Ēriks Punculs. Zīmīgi, ka abas komandas turpat Valmierā 17. oktobrī aizvadīja savstarpējo spēli arī virslīgas ietvaros. Toreiz valmierieši svinēja pārliecinošu panākumu ar 5:0, trīs vārtus jeb hat-trick gūstot Punculam.

Dienas pēdējā mačā Rīgas derbijā noskaidrojās vēl viens pusfinālists. Galvaspilsētas derbijā principiālu sāncenšu mačā RFS ar 3:2 uzveica "Riga FC". Jau mača 7. minūtē rezultāts bija 2:0 RFS labā. Ar precīziem sitieniem izcēlās Darko Lemajičs un Emersons. Puslaika vidū Stefans Paničs gan vienus vārtus atguva, bet bijušais "Riga FC" uzbrucējs Darko Lemajičs vēlreiz sarūgtināja savu bijušo komandu, atjaunojot divu vārtu starpību.

Par intrigas dzirksti galotnē parūpējās Vladimirs Kamešs, kurš pamatlaika pēdējā minūtē panāca 3:2. Taču brīnumaina atspēlēšanās izpalika, un RFS nosargāja panākumu mačā.

Pusfināla pāru izloze paredzēta piektdien, 23. oktobrī.

Šīs sezonas turnīra fināls 8. novembrī paredzēts Ventspils OC stadionā.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936. gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn pie tās tika pirmoreiz vēsturē.