Pēc 10. oktobra UEFA Nāciju līgas mača izbraukumā pret Fēru salām Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs sniedza savu komentāru par maču un atbildēja uz žurnālistu jautājumiem.

Mēs šodien ļoti gribējām uzvarēt – atbraucām te pēc trīs punktiem, tāpēc esam reāli vīlušies, ka tas neizdevās. Ja runā par spēles kvalitāti, tad, manuprāt, komandas izpildījumā bija laba spēle. Daudzos elementos progresējam un virzāmies uz priekšu. Diemžēl šis progress vēl mums neļauj uzvarēt šādas spēles, kā šodien – pret diezgan labi organizētu pretinieku. Tomēr man kā trenerim ir acīmredzams tas, ka mēs virzāmies pareizajā virzienā. Demonstrējām aktīvu spēli, aktīvu spēli bez bumbas, agresīvu spēli. Līdz pat pēdējām minūtēm meklējām savas iespējas uzbrukumā. Diemžēl neizdevās gūt vārtus un iegūt uzvaru, taču mēs turpinām Nāciju līgu. Turpināsim progresēt, turpināsim strādāt, un uzvaras neizpaliks.

Mums pietrūka sitienu pa vārtiem. Daudz meklējām iespējas iekļūt soda laukumā, taču vairākās epizodēs pietrūka izšķiroša lēmuma sist pa vārtiem. Mazliet pietrūka uzņēmības un agresīvākas pieejas uzbrukumu noslēgumā. Pretinieks spēli sāka agresīvi un radīja mums problēmas. Bija nepieciešams laiks, lai sāktu darboties mūsu plāns, lai mēs ieietu spēlē.

Otrajā puslaikā mēs sākām spēlēt daudz ciešāk pretinieku pussargiem, mēs viņus vairs neizlaidām ārā no viduszonas labās kombinācijās. Tāds bija mūsu uzstādījums, ka vismaz vienam balsta pussargam bija jābūt augstā pozīcijā, jo bieži vien pretinieku komandas balsta pussargi nokavēja ar aizsardzības pozīciju ieņemšanu. Tāpēc centāmies vismaz vienu savu spēlētāju celt augstāk zonās starp līnijām.

Prasu no komandas aktīvāku spēli bumbas atņemšanas stadijā. Šajā ziņā mums vēl ir, kur progresēt, lai mēs situācijas spētu labāk nolasīt.

Skaidrs ir viens - mēs noteikti nenodarbosimies ar teoriju rēķināšanu. Kamēr vien mums būs teorētiskas iespējas cīnīties par pirmo vietu grupā, mēs to darīsim. Skaidrs, ka pirmās divas spēles, kurās izcīnījām tikai divus punktus, diezgan būtiski ietekmē situāciju turnīra tabulā. Cīnīsimies par pirmo vietu grupā, kamēr vien varēsim, taču tai pat laikā tas nav vienīgais mūsu uzdevums astoņiem mačiem rudenī. Mums ir būtiski progresēt spēles kvalitātē, sastāva stabilizēšanā, un mēs ar to nodarbojamies. Katrai spēlei gatavojamies atsevišķi, katrā mačā vēlamies uzvarēt un darīsim visu, lai beidszot uzvarētu.