Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde, izvērtējot potenciālos riskus un pamatojoties uz 9. oktobrī pieņemtajiem grozījumiem Ministru kabineta (MK) noteikumos saistībā ar pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, apstiprinājusi ierobežojumu ieviešanu pašmāju futbola sacensību un treniņprocesa norisē.

No 10. oktobra uz nenoteiktu laiku visas LFF organizētās jaunatnes sacensības un attiecīgo dalībnieku treniņprocess notiek bez skatītāju – tajā skaitā vecāku - klātbūtnes. Tāpat, ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19 izplatību, LFF lēmusi no 10. oktobra uz nenoteiktu laiku liegt skatītāju klātbūtni arī amatieru sacensībās, tai skaitā Latvijas 1., 2. un 3. līgas turnīros.

Kā to nosaka izmaiņas MK noteikumos, Covid-19 uzliesmojuma īpaši skartajos reģionos - Aizputes novadā, Daugavpils pilsētā, Daugavpils novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā - no 10. oktobra līdz 6. novembrim nav atļauta Latvijas jaunatnes čempionāta un amatieru sacensību norise, kā arī attiecīgais treniņprocess. Čempionāta dalībnieki, kas pārstāv attiecīgās teritorijas, spēles var organizēt neitrālos laukumos vai izbraukumā.

Ņemot vērā spēļu rīkošanas aizliegumu jauniešiem un amatieriem minētajos reģionos, LFF drošības nolūkos noteikusi, ka no 10. oktobra līdz sezonas beigām bez skatītāju klātbūtnes Daugavpilī notiks arī profesionālo sacensību jeb virslīgas čempionāta spēles.

Saistībā ar izmaiņām MK noteikumos virslīgas sacensībās maksimālais skatītāju skaits tiek noteikts ne vairāk kā 30% apjomā no fiksētā personalizēto sēdvietu skaita stadionā un ne vairāk kā noteikts MK noteikumos (1000). Skatītāju stāvvietas tiek aizliegtas.

Ņemot vērā iepriekšminētos ierobežojumus, attiecīgi papildināts tiks LFF organizēto sacensību sanitārais protokols. LFF uzsver, ka pēc savas būtības gan LFF sanitārais protokols, gan MK noteikumi ir saistoši jebkādām ar organizētu futbolu saistītām aktivitātēm neatkarīgi no LFF iesaistes attiecīgā pasākuma organizatoriskajos jautājumos.

"Atbildīgi par valstiski noteikto ierobežojumu ievērošanu esam mēs visi – gan katrs individuāli, gan kā kāda konkrēta segmenta pārstāvji. Gan LFF kā organizācija, gan klubi, spēlētāji, treneri un bērnu vecāki nes atbildību pārējās sabiedrības priekšā, lai ar savu attieksmi pret esošo situāciju palīdzētu mums visiem kopīgi ar to tikt galā. Paldies Izglītības un zinātnes ministrijai par ātro reakciju uz MK lēmumiem, kas ļāva arī mums operatīvi sagatavoties jaunajiem apstākļiem, tai skaitā pielāgojot biļešu piedāvājumu gaidāmajām Latvijas nacionālās un U-21 izlašu mājas spēlēm 13. oktobrī. Vērtējot kopējo situāciju, uzskatām par nepieciešamiem arī pakārtotos LFF lēmumus, tai skaitā amatieru sacensību turpmāku organizēšanu bez skatītāju klātbūtnes, lai pēc iespējas mazinātu potenciālos nākamos riskus. Novērtēsim to, ka futbols turpina mūs priecēt un ir mūsu ikdienā arī šajos neskaidrajos laikos, un apzināsimies, ka katrs mēs esam atbildīgi par tālāko situācijas attīstību," pauž LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.