Trešdien, 23. septembrī, tika noskaidroti pirmie četri "Viensviens" Latvijas kausa ceturtdaļfinālisti. Četri "Optibet" virslīgas klubi laukumā apliecināja favorīta statusa pamatotību un pārvarēja nacionālā kausa izcīņas astotdaļfināla barjeras.

Kā zināms, no šīs turnīra stadijas cīņā par "Viensviens" Latvijas kausu iesaistījās arī virslīgas klubi, sacenšoties ar citu līgu klubiem, kuri sekmīgi pārvarēja iepriekšējās kārtas sacensībās.

Dienas pirmajā spēlē 1. līgas komanda FK "Dinamo Rīga" ar 1:5 kapitulēja "Valmiera FC" priekšā. Jau pirmajā puslaikā Vidzemes klubs ieguva drošu pārsvaru (5:0), ar trim vārtiem jeb hat-trick izceļoties Džibrilam Gejam. Rīdzinieki goda vārtus guva otrā puslaika vidū, kad precīzs sitiens padevās Dmitrijam Kovaļovam.

1. līgas čempionāta līdervienība FC "Lokomotiv Daugavpils" pirmajā puslaikā saglabāja intrigu duelī ar FK "Ventspils" futbolistiem - pēc spēlētām 45 minūtēm Kurzemes klubam otrā Latvijas galā bija minimāls pārsvars 0:1. Otrajā puslaikā uz mājinieku vārtiem tika izpildīti divi 11 metru sitieni, abus precīzi realizējot Lukasam Viljelam, kurš tādējādi tika pie hat-trick. Punktu mačam pielika Krisa Marlona Ondonga-Mba gūtie vārti, uzstādot gala rezultātu - 0:4.

Intrigas bagātākais duelis trešdien tika aizvadīts Grobiņā, kur mājinieki prata atspēlēties no 0:2 un panākt 2:2, kā arī papildlaiku. Tajā Viktora Dobrecova komandai gan aptrūkās spēku - biežāk spēlējošais un regulārāk trenējošais "Spartaks" papildlaikā sasita trīs bumbas mājinieku vārtos, galu galā svinot šķietami pārliecinošu uzvaru 2:5. Jūrmalnieki mājup varēja braukt ar ceturtdaļfināla ceļazīmi, bet Grobiņas SC puiši - ar nopelnītu cieņu. Hat-trick šajā mačā "Spartaka" kapteinim Nemanjam Belakovičam.

Visbeidzot trešdienas pēdējā mačā Rēzeknē mākslīgā apgaismojuma atmosfērā ar teju 600 skatītājiem tribīnēs mājinieki atzina virslīgas kluba FK "Tukums 2000"/TSS pārākumu. Emeka Maikls Bazils pirmajā puslaikā realizēja "pendeli", otrā puslaika vidū dubultoja savas komandas pārsvaru un tūlīt pat tika nomainīts, netiekot pie iespējas kļūt par hat-trick varoni. Cits Tukuma komandas leģionārs Olabandžo Aleksandrs Ogundži panāca trīs vārtu pārsvaru. Spēles izskaņā rēzeknieši iepriecināja savus līdzjutējus ar cīnīšanos līdz galam, par ko tika vainagoti ar vārtu guvumu - precīzs sitiens padevās Armanam Galajam. Lai gan mājinieku futbolisti steidzās atsākt spēli un cerēja uz intrigas atjaunošanu duelī, tukumnieki noveda iesākto līdz galam un tālajā ceļā mājup devās ar ceturtdaļfināla ceļazīmi - 1:3.

Atlikušie astotdaļfināla dueļi tiks aizvadīti līdz 1. oktobrim. Šīs sezonas turnīra fināls 8. novembrī paredzēts Ventspils OC stadionā.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936. gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības. Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn pie tās tika pirmoreiz vēsturē.