Piektdien, 18. septembrī, Latvijas Republikas Izglītības ministre Ilga Šuplinska, Saeimas sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš un Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs klātienē apmeklēja BFC "Daugavpils" futbola akadēmiju.

2020. gada 3. septembrī Latvijas Futbola federācijas jaunā vadība pirmo reizi tikās ar Ilgu Šuplinsku, tikšanās gaitā nosakot, ka nākamajā tikšanās reizē ministre tiks detalizēti iepazīstināta ar Latvijas futbola akadēmiju darbu. 18. septembrī ministre kopā ar Edgaru Severu un Sandi Riekstiņu viesojās Daugavpilī.

BFC "Daugavpils" ģenerāldirektors Nauris Mackevičs tikšanās laikā prezentēja detalizētu informāciju par futbola akadēmijas ikdienas darbu, struktūru, kā arī attiecībām ar Latvijas Futbola federāciju un starptautiskajiem partneriem. Diskusijas laikā tika analizēts akadēmijas darbs, kā arī iespējamie risinājumi futbola nākotnes attīstībai kā Daugavpilī, tā arī visā Latvijā. Puses apmainījās viedokļiem, kā arī uzklausīja ierosinājumus esošās sporta skolu sistēmas finansēšanas modeļa pilnveidē un iespējamajiem uzlabojumiem futbola attīstības veicināšanā.

Tikšanās laikā tika apspriestas aktuālās problēmas ar jauno sportistu licencēšanas procesu, kā pozitīvo piemēru minot Latvijas Futbola federācijas (LFF) pieredzi. Tika prezentēta futbola akadēmijas izmantotā "YoPlayDo" sistēma, kas ļauj veidot pilnvērtīgu jauno futbolistu portfolio, kā arī analizēt jauno spēlētāju progresa līkni.

Papildus tam BFC "Daugavpils" dalījās ar savu pieredzi citu digitālo rīku izmantošanā, kas palīdz uzlabot treniņu procesa organizāciju.

Daugavpils un Latvijas Futbola federācija pateicas ministrei par aktīvo iesaisti futbola attīstības procesu veicināšanā.

Informāciju sagatavoja:
BFC "Daugavpils"