Latvijas sieviešu futbola izlase 17. septembrī 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā ar rezultātu 0:9 (0:6) zaudēja spēcīgajai Islandes valstsvienībai.

Latvijas izlases sastāvā šajā mačā debitēja 17 gadus jaunā vārtsardze Laura Siņutkina, kura vārtos ieņēma pirms valstsvienības sasaukuma traumu guvušās Sofjas Ņesterovas vietu. Viņas vārtos pirmajā puslaikā bumba pabija sešas reizes, kamēr pretējā laukumā galā vislabāko iespēju neizmantoja Karlīna Miksone. Savukārt otrajā puslaikā Latvijas izlase nospēlēja stabilāk, divus no vārtiem zaudējot pašās cīņas beigās. Puslaika izskaņā savu debiju oficiālos kvalifikācijas mačos valstsvienībā piedzīvoja Dana Nikola Ņikitina.

Trīs vārtus Islandes izlases labā guva Dagný Brynjarsdóttir, divreiz izcēlās Sveindís Jane Jónsdóttir, pa vieniem vārtiem guva Elín Jensen, Karólína Lea Vilhjálmsdóttir un Alexandra Jóhannsdóttir, bet reizi bumba ceļu vārtos atrada pēc Miksones pieskāriena.

Iepriekš abas komandas kvalifikācijas turnīrā savā starpā tikās pērnajā oktobrī Liepājā, kad Latvijas izlase piedzīvoja zaudējumu ar 0:6. Islandes izlase piedalījusies iepriekšējos trīs Eiropas čempionāta finālturnīros, 2013. gadā sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Jau 22. septembrī Latvijas izlase Liepājā uzņems Ungārijas izlasi. Šī būs Latvijas valstsvienības noslēdzošā mājas spēle kvalifikācijas sacensībās.

Latvijas izlases galvenais treneris Didzis Matīss, gatavojoties sasaukuma otrajam mačam pret Ungāriju, valstsvienības sastāvu papildinājis ar vēl divām futbolistēm - vārtsardzi Eniju Annu Vaivodi un uzbrucēju Signiju Šenbergu. Viņas komandai pievienosies pēc atgriešanās Latvijā.

Līdzšinējās piecās turnīra spēlēs Latvijas izlase pie punktiem nav tikusi.