Šī gada 5. un 13. septembrī RTU mākslīgā seguma futbola laukumā Pārdaugavā turpinājās "SynotTip" Rīgas minifutbola (8 pret 8) izšķirošā jeb otrā etapa cīņas. Spēcīgākajā jeb C grupā vienu kārtu pirms sacensību noslēguma atlikušas divas zelta godalgu pretendentes: FC "Raita" un FC "Petrow".

Kā vēstīts, visas dalībnieces pirmajā etapā divās apakšgrupās pa septiņām aizvadīja katra ar katru viena riņķa turnīru. Atbilstoši pirmā etapa rezultātiem izšķirošajā posmā trīs labākās komandas no katras grupas un labākā no divām ceturto vietu ieguvējām kvalificējās C jeb finālgrupai, kur, tiekoties ar pretējās grupas vienībām un ņemot līdzi savstarpējos rezultātus ar savas apakšgrupas sāncensēm, sadalīs godalgotās vietas, kamēr vājākais septītnieks D apakšgrupā pēc identiska scenārija izspēlēs sadalījumu no 8. līdz 14. pozīcijai, cīnoties par Cerību kausu.

C apakšgrupā minētajā laika periodā notika divas sacensību kārtas, tabulas priekšgalā nostiprinoties abām atlikušajām zelta medaļu pretendentēm – FC "Raita" (13) un FC "Petrow" (12), kas kopvērtējumā šobrīd izkārtojušās viena punkta atstatumā. Līdere FC "Raita", pateicoties trim Asifa Ibragimova rezultatīvajiem raidījumiem, pārliecinoši ar 5:0 pieveica "Tente" futbolistus, kā arī ar 3:1 sarūgtināja FK "Kadaga" vīrus. A. Ibragimovs, kurš otrajā no minētajiem dueļiem pretinieku vārtsargu pārspēja vienu reizi, kopumā ar 17 trāpīgiem raidījumiem šobrīd vēl vairāk nostiprinājies čempionāta rezultatīvāko futbolistu saraksta priekšgalā, tuvākos sāncenšus apsteidzot jau par septiņiem vārtu guvumiem.

Tikmēr FC "Petrow" 5. septembra cīniņā ar 12:0 sagrāva "Rage FC" (pieci vārti Artjomam Kozlovskim, trīs – Ņikitam Žarovam), savukārt mačā pret "Tente" svinēja tehnisko uzvaru, sāncenšiem nespējot nokomplektēt sastāvu šai cīņai.

Abām C grupas līderēm atlicis aizvadīt katrai pa vienai spēlei sacensību noslēdzošajā kārtā 20. septembrī. FC "Raita" futbolistiem būs jātiekas ar trešajā pozīcijā esošo "New Project" (9), kas savā iepriekšējā mačā ar 2:1 uzveica "Amoko/02", savukārt FC "Petrow" cīnīsies ar FK "Kadaga". Vienāda punktu skaita gadījumā priekšroka tabulā būs FC "Raita", kas savstarpējā duelī iepriekš pieveica FC "Petrow" ar rezultātu 4:3.

Bez "New Project" teorētiskas izredzes "aizķerties" pirmajā trijniekā šobrīd C grupā ir arī septiņus punktus iekrājušajām "Amoko/02" un FK "Kadaga", "Tente" (4) visas savas cīņas jau aizvadījusi un turnīru pabeigs sestajā vietā, bet "Rage FC" (0) pat panākuma gadījumā noslēdzošajā kārtā pret "Amoko/02" čempionātā finišēs septītajā pozīcijā.

Tikmēr D apakšgrupā, kur komandas sadala ne tikai vietu izkārtojumu no 8. līdz 14. pozīcijai, bet arī Cerību kausa titulu, priekšgalā sāncensēm atrodas "Baltic International Bank" (BIB), kas savākusi 14 punktus un septembra mačos piedzīvoja bezvārtu neizšķirtu pret "DSV Latvia", kā arī svinēja uzvaru pār RFT "Ostnieks" – 5:0. Pēdējā, kas punktus D grupā nav izcīnījusi un ieņem noslēdzošo vietu, iepriekš par neierašanos uz spēlēm piedzīvoja divus tehniskos zaudējumus (pret FC "Jaunība"/"Petrow" un FK "Valor"/"Ropaži").

Tā kā BIB komanda visas savas spēles turnīrā jau aizvadījusi, teorētiski to turnīra tabulā vēl var apsteigt "FREE" (13), kas atpaliek par vienu punktu. Septembra cīņās "FREE" svinēja divas "sausās" uzvaras pār FK "Impakt" (8:0, četri vārti Oļegam Semjonovam) un "DSV Latvia" (6:0, pieci vārti Markam Smuļko), bet pēdējā kārtā 20. septembrī spēkosies ar RFT "Ostnieks".

Trešās vietas liktenis D apakšgrupā izšķirsies noslēdzošās kārtas mačā starp "DSV Latvia" (10) un FC "Jaunība"/"Petrow" (9), savukārt piektās pozīcijas ieguvējs noskaidrosies cīniņā starp trim punktus savākušajām FK "Valor"/"Ropaži" un FK "Impakt".

Informāciju sagatvoja:
Rīgas Futbola federācija