Aizvadītajā svētdienā Jaunmārupes pamatskolas stadionā finišēja Rīgas jauniešiem paredzētās sacensības "Ādas bumbas". Jaunākajā jeb U-13 (2007./2008.dz.g.) vecuma grupā triumfēja Mārupes SC vienība, savukārt starp U-15 komandām (2005./2006.dz.g.) pārākā izrādījās FS "Metta" jaunā futbolistu maiņa.

Jaunākajā jeb U-13 vecuma grupā, kur viena riņķa izspēles ietvaros spēkojās astoņas dalībnieces, noslēdzošajā sabraukumā divas pārliecinošas uzvaras (8:2 pār JDFS "Alberts" un 14:0 pret SK "Līderis") izcīnīja sacensību "saimnieki" no Mārupes SC, kas tādējādi kopvērtējumā savāca 20 punktus, nodrošinot turnīra zelta godalgas un apsteidzot līdzšinējo līderi FS "Daugava Rīga" (19). Pēdējā savos noslēdzošajos mačos ieguva vien divus punktus, cīnoties neizšķirti ar "Riga United" FC (3:3) un FS "Metta" (1:1), līdz ar to pabeidzot čempionātu otrajā vietā.

Ar vienādu punktu skaitu (13) šīs vecuma grupas kategorijas kopvērtējuma tabulā finišēja JDFS "Alberts" un FS "Metta", taču līdz ar panākumu iepriekš augustā notikušajā savstarpējā cīniņā (2:0) virsroku ņēma JDFS "Alberts", nodrošinot bronzas godalgas. Turnīra pēdējā dienā "albertieši" bez jau minētās neveiksmes pret Mārupes komandu uzveica "Riga United" FC (5:0) un cīnījās neizšķirti ar SK "Līderis", kamēr FS "Metta", kā minēts, slēdza mierizlīgumu ar FS "Daugava Rīga" un atstāja "sausā" FS "Nikars/Rakari" – 5:0.

Kopvērtējuma piektajā vietā turnīru noslēdza FS "Nikars/Rakari" (9), bet atlikušajās zemākajās trīs pozīcijās izkārtojās attiecīgi SK "Līderis" (7), RFS (3) un "Riga United" FC (1).

Tikmēr U-15 kategorijā, kur piecas komandas izspēlēja divu riņķu čempionātu, aizvadītajā svētdienā pat par spīti neveiksmei pret ciešāko konkurenti tabulā pirmo vietu nosargāja FS "Metta" (18), kas atstāja "sausā" FK "Baltika" (6:0), bet piekāpās otrajā pozīcijā esošai Mārupes SC – 3:4. Mārupieši, kas sacensību finišā no čempioniem atpalika par diviem punktiem, citā cīniņā arī sarūgtināja JDFS "Alberts" – 5:1.

Turnīra bronzas medaļas nopelnīja FK "Baltika" (12), kas bez minētās neveiksmes pret FS "Metta" vēl arī uzveica "Riga United" FC (4:1) un atzina JDFS "Alberts" pārākumu (1:5). Kopvērtējuma tabulas noslēdzošajās pozīcijās finišēja, attiecīgi, "Riga United" FC (6) un JDFS "Alberts" (5).

Sacensību galvenie uzdevumi ir popularizēt futbolu Rīgas pilsētas jaunatnes vidū un sekmēt jauno futbolistu meistarības izaugsmi.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Futbola federācija