Latvijas U-21 izlase piektdien Jelgavā aizvadīja 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli pret spēcīgo Serbiju, cīnoties neizšķirti 2:2.

Mača septītajā minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja kapteinis Kristaps Liepa, kurš pēc stūra sitiena izspēles bija pirmais pie bumbas soda laukumā un raidīja to teju tukšos sāncenšu vārtos. Savukārt 16. minūtē pārsvaru no vārtu priekšas dubultoja Marko Regža, mājiniekiem aizvadot ļoti pārliecinošas pirmās 45 minūtes. Otrā puslaika ievadā vienus vārtus viesiem atguva Erhans Mašovičs, izmantojot veiksmīgu bumbas rikošetu pēc soda sitiena izspēles, savukārt 66. minūtē Luka Adžičs no 11 metru soda sitiena atzīmes rezultātu izlīdzināja. Uzreiz pēc šī notikuma izgājienu pret sāncenšu vārtsargu neizmantoja uz maiņu laukumā nākušais Kaspars Kokins.

Spēles turpinājumā Latvijas izlase vēl vairākkārt radīja draudus pretinieku vārtiem, bet pašā cīņas izskaņā veiksmīgi izturēja viesu ofensīvu, tajā skaitā vairākas reizes sekmīgi vārtos darbojoties Vjačeslavam Kudrjavcevam.

Galvenajam trenerim Aleksandram Basovam šī bija debijas spēle pie Latvijas U-21 izlases stūres. Sekojot UEFA sanitārā protokola noteikumiem, mačs norisinājās aiz skatītājiem slēgtām durvīm.

Nākamo kvalifikācijas turnīra spēli Latvijas izlase aizvadīs jau 8. septembrī, kad turpat Jelgavā pretiniekos būs Igaunija.

Pagājušā gada septembrī Latvijas U-21 izlase vēl Daiņa Kazakeviča vadībā viesos pret Serbiju cīnījās neizšķirti 1:1, bet oktobrī Igaunijā tika piedzīvots nepatīkams zaudējums ar rezultātu 1:2.

Turnīra kopvērtējumā Latvijas izlase, kas ar šo maču uzsāka otro apli, ar trim punktiem sešos mačos noslēdz tabulu tās sestajā pozīcijā, bet Serbija ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs ir ceturtā.