Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Marians Pahars pēc spēles beigām žurnālistiem atzina, ka ir apmierināts gan ar komandas parādīto spēli, gan arī rezultātu Astanā, piebilstot, ka jebkurai komandai šajā apakšgrupā būs grūti spēlēt izbraukumā pret Kazahstānu. Latvijas Futbola federācija (LFF) piedāvā valstsvienības galvenā trenera atbildes uz žurnālistu jautājumiem pēcspēles preses konferencē „Astana Arena” stadionā teksta versijā:

- Vai Jums nešķita, ka šodienas spēle bija ļoti rupja?

Marians Pahars: „Kopumā nē. Saspringtas spēles līdzvērtīgu pretinieku starpā vienmēr ir tādas. Arī šī bija normāla spēle.”

- Vai Jūs šodien ieguvāt punktu vai zaudējat divus punktus?

Marians Pahars: „Pēc pirmā puslaika es teiktu, ka mēs ieguvām punktu. Taču pēc otrā puslaika spriežot, es teiktu, ka mēs šajā spēlē zaudējām punktus.„

- Ar ko Kazahstānas izlase pārsteidza?

Marians Pahars: „Principā nedaudz pārsteidza mobilitātes plānā. Ļoti aktīvi malējie spēlētāji, kuri devās uz centru. Arī diagonālas piespēles mūsu aizsargiem aiz muguras. Sākotnēji mēs nezinājām, kā ar to tikt galā. Tā rezultātā daudz stūra sitienu pie mūsu vārtiem... Sākums principā no mūsu puses bija normāls, bet vēlāk viens sāku iemetiens, stūra sitiens viens aiz viena... Sākās nervozitāte. Lai gan līdz patiesi bīstamiem momentiem tā arī pretinieks nenokļuva. Mūsu aizsargi ļoti apzinīgi nospēlēja. Es neatceros, lai būtu tādas situācijas kā viens pret vienu. Jā bija viens moments pirmajā puslaikā [sitiens pāri vārtiem Dmitri Shomko izpildījumā – LFF.lv], tas pa lielam arī viss. Sasprindzinājums bija jūtams. Taču otrajā puslaikā ja mēs bijām spēcīgāki.”

- Vai otrajā puslaikā apzināti atdevāt iniciatīvu Kazahstānai un darbojāties pretuzbrukumos?

Es neteiktu, ka Kazahstāna otra puslaikā bija svaigāki. Principā jā, šādi darbojāmies, izrietot no izvēlētās taktikas. Neaizmirstiet, mums bija tāls pārlidojums uz šejieni, tas mūsu spēlētājiem nav ierasti. Arī šāds laukums daudziem bija nepierasts. Kazahstāna spēlēja mājās, bija jūtams līdzjutēju atbalsts visas spēles garumā. Pretinieks centās darīt laukumā visu iespējamo. Komandā ir vairāki kvalificēti spēlētāji. Līdzvērtīgi pretinieki, tāpēc vienmēr šādās spēlēs būs grūti. Visu izšķir spēles gaita.”

- Kurus futbolistus Jūs atzīmētu Kazahstānas izlases rindās?

Marians Pahars: “Kurus spēlētājus atzīmētu Jūs? [adresē jautājumu žurnālistiem – LFF.lv] Samat Smakov, Bauyrzhan Islamkhan [Marians Pahars piekrīt mājinieku žurnālistu viedoklim – LFF.lv].”

- Kādu atzīmi saviem spēlētājiem Jūs ieliktu pēc šīs spēles?

Marians Pahars: “Pateikšu Jums pa noslēpumam. Pēc spēles beigām ģērbtuvē es teicu futbolistiem, ka mēs ieguvām šeit punktu. Uzsākām atlases ciklu. Nezaudējām. Tātad absolūti pozitīvs vērtējums.”

- Vai Jūs piekrītat tam, ka abas izlases tabulas kopvērtējumā cīnīsies par piekto vietu?

Marians Pahars: “Es nezinu. Šobrīd to ir grūti pateikt. Ja mēs ar katru izlasi izbraukumā ņemsim punktus un savā laukuma uzvarēsim, tad šī situācija mūs apmierinās un mēs cīnīsimies par augstākām vietām. Domāju, ka mūsdienu futbolā jebkuram var atņemt punktus. Manuprāt, jebkurai komandai, kas atbrauks uz Kazahstānu, šeit būs grūti. Tostarp, arī Nīderlandei.”

- Kā Jums kopumā patika atmosfēra stadionā šovakar? Vai līdz Anglijai ir tālu?

Marians Pahars: “Ļoti patīkama. Līdz Anglijai nav tālu. Principā, ja aizpildīt pilnībā arēnu ar līdzjutējiem… Mēs nesen spēlējām Īrijā, kur strukturāli bija līdzīgs stadions. Vienīgais mīnus šeit ir tāds, ka viesu komandas ģērbtuvē nebija treneru istabas (smaida).”

- Cik komfortabli bija spēlēt pie šādiem laikapstākļiem?

Marians Pahars: Labs jautājums. Spēles sākumā man pašam varbūt bija nedaudz neomulīgi, bet spēlētājiem šie bija labākie laikapstākļi futbolam.”

- Oļegs Laizāns, uzbrukumā saņemot bumbu, spēles laikā devās vairāk uz centru. Vai šāds bija Jūsu dotais uzdevums viņam?

Marians Pahars: “Jā, šāds bija pirms spēles uzstādījums. Taču ne vienmēr tā tas notika, brīžiem tas pietrūka. Pirmajā puslaikā Oļegs vairāk devās uz laukuma malām, jo bija nepieciešams plašums. Mājinieku trīs centrālie aizsargi viegli tika ar to galā. Viņi labi pārvietojās un aktīvi spēlēja. Mēs tiešām šādi vēlējāmies atbrīvot zonas priekš mūsu malējiem aizsargiem – Gabovam un Maksimenko. Tāds pats uzdevums bija dots arī Andrejam Kovaļovam. Tikmēr Oļegs labi nospēlēja.”

- Vai Jūs redzējāt, kas notika ar tiesneša asistentu?

Marians Pahars: “Es šo epizodi neredzēju.”

- Vai Vladislavs Gabovs ļoti nepārdzīvo par negūtajiem vārtiem?

Marians Pahars: “Protams, žēl, ka neiesita. Taču domāju, ka Vladislavs nepārdzīvo. Visi esam profesionāļi. Būs nākamās epizodes. Tas ir futbols. Piebildīšu, ka arī Andrejam Kovaļovam arī bija laba iespēja gūt vārtus [sitiens trāpīja pa vārtu pārlikni].”

- Ar ko bija saistīta pirmajā puslaikā veiktā spēlētāju maiņa?

Marians Pahars: “Tā bija piespiedu maiņa. Spēlētājs no laukuma tika nonests ar nestuvēm, jo guva savainojumu. Artim Lazdiņam ir ceļgala sasitums. Šobrīd pēc spēles vēl nezinām pilnībā par traumas nopietnību. Tiks veikta izmeklēšana. Ja trauma nav nopietna, domāju, ka pēc pāris dienām Artis jau būs atpakaļ ierindā. Ja savainojums izrādīsies nopietnāks, tad būs jāveic papildus izmeklēšana. Žēl, protams, ka spēles ja sākumā viņu pazaudējām. Arta Lazdiņa kā atslēgas figūras maiņa ieviesa korekcijas iepriekš uzstādītajā spēles zīmējumā. Tomēr arī Saša Fertovs ļoti labi iesaistījās spēlē, bija ļoti aktīvs otrajā puslaikā, bija līderis. Plašāk par spēlētājiem atsevišķi nevaru šobrīd vairāk vērtēt. Piebildīšu vien, ka aizsardzībā visa komanda kopumā nospēlēja tā, kā mēs to vēlamies. Jau ceturto spēli pēc kārtas mēs nezaudējam vārtus. Tas ir ļoti pozitīvi. Arī puišiem es teicu par to ģērbtuvē pēc spēles. Tas nozīmē, ka aizsardzībā strādā ne tikai četri spēlētāji, bet visi vienpadsmit.”

 


Kazahstānas izlases galvenā trenera Jurija Krasnožana un spēlētāju komentārus pēc spēles iespējams lasīt Kazahstānas FF mājaslapā, kā arīUEFA.com mājaslapā.

Kazahstānas un Latvijas izlašu spēles video apskats pieejams UEFA.com.


Latvijas Futbola federācija